YENİ YIL SATRANÇ TURNUVASI’NDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ (07-01-2018)

   Belediyemiz tarafından organize edilen Yeni Yıl Satranç Turnuvası, final müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Dereceye giren sporculara madalya, kupa ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

   Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 64 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Yeni Yıl Satranç Turnuvası birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. 6 Ocak Cumartesi günü başlayan turnuva, 7 Ocak Pazar günü oynanan final müsabakaları ve düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

BİZİM GÖZÜMÜZDE TURNUVAYA KATILAN TÜM SPORCULAR KAZANDI

   Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin, “Belediye Başkanımız Vahap Akay bugün burada bizimle olmayı çok istiyordu fakat yoğun programı nedeni ile aramızda bulunamadı. Kendisinin selam ve sevgilerini iletmemi istedi. Çerkezköy Belediyesi olarak çocuklarımızın satranç sporuna olan ilgilerini artırmak adına gerçekleştirdiğimiz çalışmaları artırarak sürdürüyoruz. Bizim gözümüzde bugün turnuvamıza katılan sporcuların hepsi kazanmıştır. Bu nedenle tüm katılımcılarımıza hediyelerimiz olacaktır” dedi.

SATRANÇ, ÇOCUKLARIMIZIN ZİHİNSEL GELİŞİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

   Satranç sporunun çocukların zihinsel gelişimi ve pratik düşünme kabiliyeti kazanmaları açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ümit Zengin, turnuvada görev alan hakemlere ve katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ümit Zengin daha sonra turnuvada hakem olarak görev alan Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Remzi Yakut ile hakemler Selçuk Ertaş ve Ceylan Aslan’a teşekkür plaketlerini takdim etti.  

DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

   Çerkezköy Belediyesi Yeni Yıl Satranç Turnuvası’nda Küçükler kategorisinde Ateş Atabey Ayhan 1’inci, Çağan Gürsoy 2’nci ve Ege Yiğit Çelik 3’üncü oldu. Yıldızlar kategorisinde ise Mert Kaplan 1’inci, Cenk Batur Aslan 2’nci ve Polat Sever de 3’üncü oldu. Dereceye giren sporculara madalya, kupa ve hediyeleri Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ Temsilcisi Aylin Aydoğdu ve Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin tarafından takdim edildi.

   Turnuvada ayrıca Yıldızlar kategorisinde en iyi bayan sporcu olan Ezel Özgör ve Küçükler kategorisinde en iyi bayan sporcu olan Ece Naz Sönmez ile turnuvanın en küçük sporcusu olan Ahmet Doruk Köksal’a da madalya verildi. Ödül töreni tüm sporculara çeşitli hediyeler verilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP