YENİ YAŞAM ALANLARINDA YAPIM ÇALIMALARI DEVAM EDİYOR (21-09-2021)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, kentimizin 4 farklı noktasında, vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilecekleri toplamda 14 bin metrekarelik yeni park alanlarının yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

YAŞAM ALANLARIMIZ ÇOĞALIYOR

   Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentimizdeki park alanlarına yenilerinin eklendiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yeni parklarımızdan birini İstasyon Mahallemizde Poyraz Sokak’taki 2 bin 571 metrekarelik alan üzerine yapıyoruz. Buradaki parkımızda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları da olacak” dedi.

   Kentimize kazandırılacak bir diğer yaşam alanının ise Fatih Mahallesi Şeyma Sokak’ta 3 bin 480 metrekarelik bir alan üzerinde olacağını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki park alanımızda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Parkımızda yine yürüyüş ve dinlenme alanları da yapılıyor” diye konuştu.

BAĞLIK MAHALLEMİZDE 2 FARKLI NOKTADA PARK

   Bağlık Mahallemizde de iki farklı noktada yeni park alanlarının yapımına başlanıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Bunlardan ilki Aşık Veysel Sokak’ta 3 bin 724 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Diğeri ise Yaldız Sokak’ta 4 bin 213 metrekarelik bir alan üzerine yapılıyor. Aşık Veysel Sokak Parkı’nda yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol ve futbol sahası yapıyoruz. Yaldız Sokak Parkı’nda da yetişkinler için fitness alanı, çocuklarımız için oyun alanı, gençlerimiz için basketbol sahası yapıyoruz. Bu parklarımızda da ayrıca yürüyüş ve dinlenme alanları olacak” açıklamalarında bulundu.

TOPLAM 4 BİN METREKARELİK YAŞAM ALANLARI

   Çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasının hedeflendiği kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Parklarımızda aydınlatma ve otomatik sulama sistemleri de yapılacak. Bu parklarımızın yapımlarının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 14 bin metrekarelik park ve yeşil alanı daha vatandaşlarımızın kullanımına kazandırmış olacağız. Daha yeşil, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Çerkezköy için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP