YAZ SPOR OKULLARIMIZ 1 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR (27-06-2019)

   Çerkezköy Belediyesi 2019 Yılı Yaz Spor Okulu açılış töreni 29 Ekim Spor Kompleksi’nde Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu yıl 17 branşta düzenlenecek olan Yaz Spor Okulumuza toplam 1600 öğrenci kayıt yaptırırken, kurslarımızın ilk dönemi 1-19 Temmuz tarihleri arasında, ikinci dönemi ise 22 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

   Belediyemizin iki dönem halinde düzenlediği Yaz Spor Okulu’nda eğitimler 1 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Toplam 17 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulumuza bu yıl toplam 1600 öğrenci kayıt yaptırdı.

   İlk dönemi 1 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 19 Temmuz Cuma günü sona erecek olan Yaz Spor Okullarımızda konusunda uzman eğitmenlerin eğitim vereceğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, Yaz Okulları'nın öğrenciler için faydalı olacağına inandığını ifade ederek, "Bu yıl toplam 17 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuzda eğitimler Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza toplam 1600 öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 19 Temmuz’da sona erecek olan Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemi 22 Temmuz’da başlayacak olup, 9 Ağustos Cuma günü sona erecek” dedi.

ÖĞRENCİLER SERVİSLER İLE GETİRİLİP, GÖTÜRÜLECEK

   Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirileceğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yaz Spor Okullarında Voleybol, Futbol, İşaret Dili, Basketbol, Judo, Masa Tenisi, Halk Oyunu, Çocuk Korosu, Bilgisayar (Yalnızca Kızılpınar’da), Taekwondo, Geleneksel Çocuk Oyunları (4-6 Yaş Arası), Kort Tenis, İngilizce, Satranç, Okçuluk, Bağlama ve Gitar Kursları verilecek.  Okçuluk kursu 1. Dönem ortaokul (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar), ikinci dönem ise lise (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) için açılacak. Bilgisayar kursu dışındaki tüm kursların eğitimleri ilçe merkezimizde (29 Ekim Spor Kompleksi, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi); Bilgisayar Kursumuz ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek” diye konuştu.

   Çerkezköy Belediyesi 2019 Yılı Yaz Spor Okulu Kurslarına çocuklarını kayıt ettiren velilerimize ve kurslarda görev alacak olan eğitmenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandıran Başkanımız Akay konuşmasının ardından öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkanımız Akay’ın konuşmasının ardından öğrenciler Zumba ekibi ile eğlenceli anlar yaşadı. Program sonunda öğrencilere kurs kıyafetleri dağıtıldı.  

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP