VELİKÖY VE KIZILPINAR MAHALLE EVLERİMİZİN YILSONU SERGİSİ AÇILIYOR (17-05-2017)

   Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerimizin 2016-2017 Dönemi Yılsonu Sergisi 22 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’da Veliköy’de bulunan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nda açılacak.

TÜM ÇERKEZKÖYLÜ HEMŞERİLERİMİZİ SERGİMİZE BEKLİYORUZ

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ve Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerimizde açılan Rölyef, Basit İğne Teknikleri ve Elde Çin İğnesi kurslarını tamamlayan kursiyerlerimizin yılsonu sergisi Veliköy’de bulunan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Sergi Salonu’nda açılacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kursiyerlerimiz bir yıl boyunca çalıştılar. Çalışmalarının neticesinde birbirinden değerli el emeği göz nuru ürünler ortaya çıktı. 22 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’da Veliköy’de bulunan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nda açılacak olan sergide kursiyerlerimizin bu çalışmaları görücüye çıkacak. Tüm Çerkezköylü hemşerilerimizi sergimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.   

EL EMEĞİ, GÖZ NURU ESERLER SERGİLENECEK

   Mahalle Evlerinin ve açılan kursların komşuluk, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirdiğini söyleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Mahalle Evlerimizde kadınlarımızı, bayanlarımızı görmekten, onların el emeği göz nuru eserlerinin bugün sergilendiğini görmekten son derece mutluyum. Bu kurslarımızda ciddi emekler, göz nurları var. Her yıl bu kurslarda üzerine koyarak gidiyoruz ve sayımız artıyor. Bu kurslarımızda ortaya çıkan eserlerin sergilenmesini ve kadınlarımız için katma değere dönmesini çok önemsiyoruz. Bunun için 22 Mayıs Pazartesi günü açılacak sergimizde yapılan el emeği, göz nuru eserleri sergileyecek, kursiyerlerimizin satış yaparak, bundan gelir elde etmesine imkan tanıyacağız. Kurslarımıza katılan tüm kursiyerlerimizin ürünlerini getirerek, sergilemelerini istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP