UÇAN HAVA ARAÇLARI VE DRONE YAPIM VE TANITIM EĞİTİMİ TAMAMLANDI (15-05-2017)

   Çerkezköy Belediyesi tarafından Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Genç Beyinler İcat Ediyor – Uçan Hava Araçları ve Drone Eğitimi Günleri” sona erdi. Yoğun talebin olduğu eğitime 17 okuldan yaklaşık 850 başarılı öğrenci katıldı.

ÇOK YARARLI BİR EĞİTİM OLDU

   Eğitim programı hakkında değerlendirmelerde bulunan Türk Hava Kurumu Ankara Genel Merkezi’nden gelen eğitimcilerden Erdem Sönmez, “Çerkezköy’deki öğrencilerin Havacılık konusuna beklediğimizden çok fazla ilgili olduklarını gördük. Tahmin etmediğimiz yetenekli çocukların soruları bizi fazlası ile memnun etti. Çerkezköy’de düzenlediğimiz havacılık eğitimi gerçekten kurumumuz için ve öğrencilerimiz için yararlı olmuştur. Uçak yapmak, pilot olmak, paraşütle atlamak, planör ile uçmak ve daha birçok konuda başlangıç yapmak isteyen gençlerimiz 11 yaşında uçak yapmaya başlayabilir, 18 yaşından itibaren de hava sporları ve uçuş konularında faaliyetlere katılabilirler. Başvuru için Türkiye’nin herhangi bir yerindeki THK Şubeleri ile temasa geçmek yeterlidir. Kendim ve Türk Hava Kurumu adına, bizlere bu eğitim imkanını veren Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, Başkan Yardımcımız Enver Bayram’a ve diğer tüm belediye personeline teşekkür ederiz” dedi.

ÇERKEZKÖY İÇİN VAZİFE BAŞINDAYIZ

   Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, gençlerimizin, öğrencilerimizin bilimsel ve teknik gelişimini arttırmak için her türlü imkanları sağlayacağını ifade ederek, benzer teknik eğitim, bilgilendirme ve proje çalışmalarını organize etmeye devam edeceğini belirtti. Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköylü gençlerimizin uçak, drone, yazılımlar ve diğer ileri teknoloji işlerine ilgili olması çok güzel, belediye olarak gençlerimizin çocuklarımızın geleceği için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Ayrıca yeni sosyal projelerimiz, yaşam alanlarımız halkımızın hizmetine girmektedir. Daha yaşanabilir Çerkezköy için vazife başındayız” diye konuştu.

   Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram da, “Genç Beyinler İcat Ediyor – Uçan Hava Araçları ve Drone Eğitimi Günleri” programında Çerkezköylü öğrencilerle bir araya gelerek, öğrencilerin havacılık konusunda merak ettikleri soruları yanıtlayan THK Basın Yayın Sorumlusu Erdem Sönmez ve THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Model Uçak Öğretmeni Ferhat Güney’e teşekkür etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP