TERMİK SANTRAL MÜCADELENİZDE YANINDAYIZ (29-11-2017)

   Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük, BBP İlçe Yönetimi ile birlikte Belediye Başkanımız Vahap Akay’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Akay, Yürük ve BBP İlçe Yönetimine yeni görevlerinde başarılar diledi.

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük ve Yönetim Kurulu’nu makamında ağırladı. Kasım ayı başında görevi devraldıklarını kaydeden Murat Yürük, “BBP İlçe Yönetimi olarak sizi termik santrale karşı verdiğiniz mücadeleden dolayı tebrik ediyor, bu mücadelede sonuna kadar yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Çünkü bu konu siyasi bir konu değildir. Çocuklarımızın sağlığını, geleceğimizi düşünüyorsak bu termik santralin şehrimizde kurulmasına müsaade etmemeliyiz. Çerkezköy için yapılması gereken ne varsa, bu yolda sizlerle birlikteyiz. Her türlü yanlışın da karşısında olacağız” ifadelerini kullandı.

TERMİK SANTRALE DUR DEMELİYİZ

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay ise “Biz her açıklamamızda, termik santral konusunun siyasi bir mesele olmadığına, Çerkezköy’de yaşayan herkesin, çocuklarının geleceğini düşünen herkesin buna karşı çıkması gerektiğine vurgu yaptık. Fakat birileri bu konuyu sürekli siyasi bir mesele gibi göstermeye çalışıyor. Bu işin partisi olmaz. Çerkezköy’de yaşıyorsak, geleceğimizi düşünüyorsak termik santrale dur demeliyiz. Durumun ciddiyetini görmek ve gösterebilmek için Yatağan’a gittik. Manzara içler acısıydı. Köylülere bir dokunduk bin ah işittik. Bu nedenle termik santral ile olan mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” açıklamalarında bulundu.

UYUŞTURUCU İLE DAHA ETKİN MÜCADELE EDİLMELİ

   BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük, ilçede uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmaların yetersiz kaldığını belirterek, bu konuda da üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

SPOR VE SPORCUYA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

   Çocukları ve gençleri uyuşturucu illetinden uzak tutmanın tek yolunun onları spora ve sanatsal faaliyetlere yöneltmek olduğuna dikkat çeken Başkanımız Akay, “Biz 3,5 yıllık görev süremiz içinde 29 Ekim Spor Kompleksi’ni halkımızın kullanımına kazandırdık. Yeni bir futbol sahası yaptık. Uluslararası Tekvando turnuvaları organize ettik. Türkiye Karate Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Yaz Spor Okullarımızda binlerce çocuğumuza yüzme, futbol, basketbol, tenis, okçuluk, badminton gibi branşlarda dersler verdik. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yarı olimpik yüzme havuzumuzun temelini attık. Fakat ülkemizin Spor Bakanlığı tarafından bu süre zarfında kentimizde bir toplu iğne kadar yatırım yapılmadı. Biz Çerkezköy Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da spora ve sporcuya olan desteklerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP