TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI (04-07-2018)

   Çerkezköy Belediyesi’nin Temmuz ayı Meclis toplantısı bugün yapılan oturumlar ile tamamlandı. Temmuz ayı Meclis toplantısının bugünkü oturumlarında bir önceki Meclis toplantısında Komisyonlara gönderilen konular görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi


   Açılış ve yoklama ile başlayan Temmuz ayı Belediye Meclis toplantısının ikinci oturumunda ilk olarak muhtelif parsellerde bulunan Çerkezköy Belediyesi’ne ait 3 adet hissenin satışının İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.  
DÜNYA ŞAMPİYONU FURKAN MEMİŞ’E 4 BİN TL YARDIM YAPILDI
   Ardından bir önceki Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Çerkezköy Belediyesi’ne ait Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 759 ada 2 parselde bulunan arsa ve Veliköy’de bulunan 250 metrekarelik dükkanın ihale ile satışı için Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi talebi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 3. maddesinde yer alan Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonu Furkan Memiş’in 13-16 Temmuz tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon şehrinde yapılacak olan Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası’na katılacağı belirtilerek, Furkan Memiş’e Belediye bütçesinden yol ve konaklama masrafları için 4 bin TL yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi.  
GELİR İDARESİ’NİN TALEBİ KARARA BAĞLANDI
   Ardından gündemin 4. maddesinde yer alan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 446 1 parselde yapacağı Çerkezköy Vergi Dairesi inşaatı için Çerkezköy Belediyesi’ne ait 189,47 metrekare ilave yer talebi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda 186,47 metrekarelik Belediye hissesinin Kıymet Takdir Komisyonu tarafından kıymetinin tespit edilmesinin ardından Çerkezköy Belediyesi’nin Vergi Dairesi’ne olan borcundan mahsuplaşılmasına oybirliği ile karar verildi.
RIZA-İ TAKSİM GÖRÜŞÜLDÜ
   Daha sonra gündeme sonradan ilave edilen Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 359 ada 2 parselde bulunan ve 6 bin 535 metrekaresi Çerkezköy Belediyesi, 22 bin 827 metrekaresi ise Maliye Hazinesi adına tescilli alanda rıza-i taksil yapılması görüşülerek, konu İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi ve Meclis toplantısının ilk otumu sona erdi.
ÇOSB BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM
   Verilen aranın ardından tekrar toplanan Belediye Meclisi’nde 359 ada 2 parselde rıza-i taksim yapılması konusu görüşülerek, oy birliği ile kabul edilirken, konu hakkında Meclise bilgi veren Belediye Başkanımız Vahap Akay, yapılacak olan uygulamanın ardından ortaya çıkacak eğitim alanına Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin bir okul yapacağını ve ihalesinin yapıldığını belirterek, eğitime olan katkılarından dolayı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve Yönetim Kurulu’na teşekkür etti. 
   Gündem maddelerinin görüşülüp, oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin Temmuz ayı Meclis toplantıları sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP