TARIM VE TURNA SOKAKLAR ASFALTLANIYOR (15-11-2020)

   Çerkezköy Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün altyapı çalışmalarını tamamladığı Yıldırım Beyazıt Mahallesi Tarım ve Turna Sokaklarda sıcak asfalt yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

İÇME SUYU HATTI YENİLENMİŞTİ

   Yıldırım Beyazıt Mahallemizde Tarım ve Turna Sokaklarda ömrünü tamamlayan içme suyu hattının TESKİ tarafından yenilendiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Hafta sonu Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bu sokaklarımızda asfaltlama çalışmalarına başlandı. Tarım ve Turna Sokaklarımızda yapacağımız sıcak asfalt kaplaması öncesi mevcut olan yolda kazıma işlemi yapılarak, sokaklarımız sıcak asfalt için hazır hale getirildi. Daha sonra Tarım Sokak ile Barbaros Caddesi kesişiminden sıcak asfalt yol yapım çalışmalarına başlandı” dedi.  

7 BİN METREKARELİK ALAN ASFALTLANACAK

   Tarım Sokak’ta 550 ton sıcak asfalt dökülerek yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alanın sıcak asfalt ile kaplanacağını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Turna Sokak’ta da 660 ton sıcak asfalt dökerek yaklaşık 4 bin metrekarelik alanı asfaltlayacağız” ifadelerini kullandı.

ASFALTTAN SONRA KALDIRIMLARIN YAPIMINA BAŞLANACAK

   Yıldırım Beyazıt Mahallemizde Tarım ve Turna Sokaklarda asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaldırım yapım çalışmalarına başlanılacağını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Tarım Sokak’ta 2 bin 864 metrekare, Turna Sokak’ta ise 3 bin 700 metrekare dekoratif kaldırım yapılacak. Ayrıca bordür taşları yenilenecek ve yol çizgileri çekilecek” açıklamalarında bulundu. Belediye Başkanımız Vahap Akay, ihtiyaç duyulan cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım yapım çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP