SAĞLIKLI GÜNLERDE BULUŞALIM DİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ (05-05-2020)

   Çerkezköy Belediyesi tarafından Corona Virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında çalışmalar kararlılıkla sürdürülürken; vatandaşlarımıza da salgına karşı alınan tedbirlere uymaları ve mümkün olduğunca evde kalmaları uyarılarında bulunuldu.

   Corona Virüsü ile mücadele kapsamında Çerkezköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Kızılpınar Kapalı Pazar Yerinde yıkama çalışması gerçekleştirdi. Kent genelinde çöp konteynerleri düzenli olarak dezenfekte edilip yıkanırken; banka ve ATM önlerinde de periyodik olarak yıkama çalışmaları yapılıyor.

   Diğer yandan Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de salgın dolayısıyla işinden ayrılmış vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahibi ailelerimize Belediyemizin öz kaynakları ve hayırseverlerimizin katkılarıyla erzak yardım kolilerini ulaştırmaya devam ediyor. Ayrıca Ramazan Ayı boyunca yalnız yaşayan engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza da iftarlarını yapabilmeleri için sıcak yemek ulaştırılıyor.

   Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ise kent merkezinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile; Kızılpınar ve Veliköy Mahallelerimizde ise İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte iş yeri denetimleri gerçekleştirdi. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ayrıca Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri’nde de denetimlerini sürdürdü.

   Corona Virüsü ile mücadele çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, vatandaşlarımızı salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymaları ve mümkün olduğunca evde kalmaları konularında uyardı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP