POLİS TEŞKİLATIMIZ 173 YAŞINDA (10-04-2018)

   Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173’üncü yılı tüm ülke genelinde olduğu gibi kentimizde de bir dizi etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreninin ardından kutlamalar Polis Evi’ndeki kokteyl ile sona erdi.

   Polis haftası Etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk törenine Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Çerkezköy eski Emniyet Müdürü Murat Ogan, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi H. Hüseyin Yarlıgan ve Gaziler, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi yönetimi, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli emniyet mensupları, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

   Tören Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu’nun Atatürk Anıtına Çelen sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Komiser Yardımcısı Tayfun Şerifoğlu tarafından günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı.

   Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma törenin ardından kutlamalar Polis Evi’nde düzenlenen kokteyl ile devam etti. Burada Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yılı kuruluş pastasını Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu birlikte kesti.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP