PINARÇA DERESİ’NİN ETRAFI YAŞAM ALANI OLUYOR (04-08-2018)

   Çerkezköy Belediyesi tarafından Pınarça Deresi’nin Fatih Camii ile Çorlu Deresi’nin arasında kalan kısmında derenin her iki etrafında kalan 33 bin 640 metrekarelik yeşil alan düzenlenerek, modern bir yaşam alanı haline getiriliyor

   Pınarça Deresi’nin Fatih Camii ile Çorlu Deresi arasında kalan 33 bin 640 metrekarelik alanda Çerkezköy Belediyesi tarafından park ve yeşil alan düzenleme çalışmasının başladığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Pınarça Deremizin Fatih Camii ile Çorlu Deresi arasında kalan kısmının her iki etrafında bulunan 33 bin 640 metrekarelik yeşil alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor sahaları, koşu yolları, sokak oyun alanları, çocuk oyun alanları, fitness alanları, pergolalar bulunacak” dedi.

İÇERİSİNDE NELER OLACAK?

   Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İhale kapsamında beton parke taş döşeme kaplamalı meydan, oturma alanları ve bağlantı yolları yapılacak. Beton işleri, kazı ve dolgu işleri gerçekleştirilecek. Spor sahaları, bisiklet ve koşu yolları, beton parke taş döşeme kaplamalı sokak oyun alanı, çocuk oyun alanı, fitness alanı oluşturulacak. Pergola, PVC tel örgü güvenlik çiti, asfalt cep otopark, tribün ve ağaç altı oturma alanı, otomatik sulama sistemi, elektrik tesisatı döşenmesi ve aydınlatma işi ile bitkisel peyzaj işleri yapılacak” diye konuştu.

4 AYDA TAMAMLANACAK

   Pınarça Deresi etrafındaki çalışmaların 4 aylık süre zarfında tamamlanmasının planlandığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Fatih Camii’nden yaya olarak çıkan bir vatandaşımız yürüyüş yolarından Kentpark’a oradan da yapımını tamamladığımız Modern Pazar Yerimize ulaşacak” dedi. Çerkezköy Belediyesi’nin Pınarça Deresi etrafındaki park ve yeşil alan düzenlemeleri ile paralel Kentpark İkinci Etabı’nın da tamamlanacağını belirten Başkanımız Akay, “Kentpark ve Pınarça Deresi’ndeki çalışmaların tamamlanması ile Çerkezköy halkı 100 bin metrekarenin üzerinde yeni ve modern bir yaşam alanına kavuşacak. Vatandaşlarımızın nefes alabileceği bir alan oluşturuyoruz” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP