MUSTAFA KEMAL’LE BİN GÜN ÇERKEZKÖY’DE SAHNELENECEK (05-11-2018)

   Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümü dolayısıyla “Mustafa Kemal’le Bin Gün – Latife” adlı tiyatro oyunu 8 Kasım Perşembe günü Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’nde sahnelenecek.

OYUNA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi ev sahipliğinde Nezihe Araz’ın aynı isimle romanından uyarlanan oyunda, Latife Hanım’ın hikayesiyle birlikte Kurtuluş Savaşı yılları, Cumhuriyet’in ilanı ve küllerinden silkinen bir milletin yeniden doğuşu konu ediliyor. 8 Kasım Perşembe günü saat 20.00’da ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyuna tüm halkımız davetlidir. “Mustafa Kemal’le Bin Gün – Latife” adlı tiyatro oyunu, usta sanatçı Dilek Türker tarafından sahnelenecek.

   Oyunun konusu şöyle: “Latife Uşakizade, iyi öğrenim görmüş soylu bir ailenin kızıdır. Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya aşıktır. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın İzmir’de olduğu bir dönemde kendisini ziyaret eder ve zor da olsa kendisini gösterir. Paşa, bu deli dolu kızdan ve ilgisinden hoşlanır. Evliliğe giden süreç böyle başlar. Fakat Latife, Gazi Mustafa Kemal Paşa ile değil, bir ulus ile evlendiğini çok sonra anlayacaktır. Bir ulusun adıyla özdeşleşmiş bir kahraman ile evli olmak taşınması çok zor bir durumdur. Nitekim bunu taşımak imkansızlaştığında evlilik bitecektir. Biten evliliğin ardından dahi Latife uzaktan uzaktan aşkını sürdürür. Paşa hayata gözlerini yumduğunda Latife de aslında hayatına son vermiştir. Sonrasında yaşadığı o yıllar hayat değildir. Gözlerini kapayacağı ve Paşası ile buluşacağı günü bekler…”

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP