MUHSİN YAZICIOĞLU PARKI’NDA REVİZYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR (11-07-2017)

   Kentimizdeki park alanlarının bir bir revize edilerek halkımızın kullanımına açıldığını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, Gazi Osman Paşa Mahallemizde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda yenileme ve düzenleme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü kaydetti

PARK ALANIMIZIN İÇİNDEKİ ATIL DURUMDA OLAN YAPILARI TEMİZLEDİK

   Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, kentimizin muhtelif noktalarında bulunan park alanlarındaki revizyon çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Gazi Osman Paşa Mahallesi 635 ada yanında bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda da revizyon çalışmalarının Mayıs ayı başında başladığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Ekiplerimiz yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik park alanında çalışmalarını sürdürüyor. Öncelikle park alanımızın içindeki atıl durumda olan yapıları temizledik. Akabinde yürüyüş yollarının yapımına ve sert zemin çalışmalarına başladık” dedi.

KAFETERYA ALANININ BETONU ATILDI

   Çalışmalar kapsamında çocuk oyun alanı ve oturma duvarının betonunun atıldığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Parkımızda pergolaların yapımı tamamlandı. Kafeterya alanının da betonu atıldı. Bundan sonraki süreçte 216 metrelik koşu yolunun malzemesi serilecek ve kafeteryanın yapımına başlanacak” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZ PARKIMIZDA GÖNÜLLERİNCE EĞLENECEK

   Muhsin Yazıcıoğlu Parkı içerisinde 655 metrekarelik çocuk oyun alanı oluşturulacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yeni nesil oyun gruplarının yer alacağı oyun alanımızda 11 metre uzunluğunda ve 1 metre yüksekliğinde çocuklara özel teleferik bulunacak. Çocuklarımız burada gönüllerince eğlenerek güzel vakit geçirebilecek. Aydınlatma çalışmalarının da yapılacağı park alanımızın bakımı otomatik sulama sistemi ile yapılacak” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP