MİNİK ŞAHLARDAN BAŞKANIMIZ AKAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ (05-02-2019)

   Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda dereceye giren Çerkezköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Satranç Takımı sporcuları, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.  

MİLLİ TAKIM HAVUZUNA GİRDİLER

   Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Ömür Çelik ve Satranç Eğitmeni Remzi Yakut, 19-26 Ocak tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda dereceye giren sporcularla birlikte Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı ziyaret etti. Satranç sporuna verdiği desteklerden dolayı Başkanımız Akay’a teşekkür eden Remzi Yakut, “Şampiyonada 10 Yaş Erkekler Kategorisinde Ege Yiğit Çelik 12’nci, Efe Yalçınkaya 9’uncu ve Yağız Efe Deniz de 3’üncü olurken; 10 Yaş Kızlar Kategorisi’nde ise Ece Naz Sönmez 4’üncü olarak Milli Takım Havuzuna girmeye hak kazandılar” dedi.

SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Satranç sporu kentimizde giderek yaygınlaşan ve önemli derecelerin elde edildiği bir spor dalı haline geldi. Bu vesile ile Çerkezköy’de çocuklarımızın satranca olan ilgisinin artmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Başkanımız Akay, yakın zamanda hizmete açılacak olan Kültür Merkezi’nin de önemli satranç turnuvalarına ev sahipliği yapabileceğini kaydetti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP