MECLİS SİYASET YERİ DEĞİL, HİZMET ÜRETME YERİDİR (01-11-2019)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın 1’inci oturumunda yaşananlarla ilgili basın açıklaması düzenledi.

SİYASET MEYDANDA YAPILIR

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nın 1’inci birleşiminde yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bugün Çerkezköy Belediye Meclisi maalesef nahoş bir olaydan dolayı 4 Kasım Pazartesi gününe ertelendi. Belediye Meclisinde yaşanan durum, Çerkezköy Belediye Meclisi’ne yakışmamıştır. Gündem dışında söz almak isteyen Belediye Meclis Üyelerine ve AK Parti Grup Başkan Vekiline verdiğim sözün, iyi niyetimin suiistimali olarak değerlendireceğimi mecliste de ifade ettim. Çerkezköy Belediye Meclisi, Çerkezköy’e hizmet etmek için toplanır. Çerkezköy Belediye Meclisi polemik yaratma alanı değildir. Siyaset yapma alanı da değildir. Siyaset meydanda yapılır. İşte burası meydan! Siyaset burada yapılır.

ÇERKEZKÖY BELEDİYE MECLİSİ’NE YAKIŞMADI

   Siyaset, siyasi partilerin çatısı altında yapılır. Ancak Çerkezköy Belediyesi siyaset yapma alanı değil, Çerkezköy’e hizmet etme alanıdır. O yüzden Belediye Meclis gündemi ile hiç ilgisi olmayan bir konuda söz vermiş olmama rağmen, maalesef bir suiistimal ile karşı karşıya kaldık. Ve Çerkezköy Belediyesi hiç yaşanmaması gereken bir olayla maalesef baş başa kalmıştır. Derdi olan, söyleyecek sözü olan, eleştirisi olan, işte meydan, işte mikrofon… Çıkarsınız derdinizi anlatırsınız. Dolayısıyla bunu Çerkezköy Belediye Meclisi’ne yakıştıramadığımı bir kez daha ifade ediyorum” diye konuştu.  

İNSANLARI AYRIŞTIRARAK BİRLİK BERABERLİKTEN BAHSEDİLEMEZ

   “Belediye Meclis Üyesi arkadaşımızın günler evvel yaptığı paylaşımı alıp, üzerinden bir ay geçmesine rağmen Belediye Meclisinde gündem yaparak arkadaşımızı hedefe koyma anlayışı, doğru siyasete yol açan bir yaklaşım değildir” diyerek konuşmasını sürdüren Başkanımız Akay, “Bu açıklama günler evvel yapılmıştır. Ancak günler sonra yeniden bir siyaset üretme, pişirip pişirip bir şeyleri gündeme getirme anlayışıyla karşı karşıya olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Meclis üyesi arkadaşımız kendine göre fikrini bir paylaşımla ortaya koymuştur. Hoşuna giden olur, gitmeyen olur. Ama aynı meclis üyesi arkadaşımızın terör örgütlerini lanetleyen bir anlayışı var. Bunu ifade ediyor. İnsanları bu şekilde ayrıştırarak, kutuplaştırarak milli birlik ve beraberlikten bahsetmek mümkün değildir.

KİMSE SORGULAMAYA KALKMASIN!

   Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı’na el birliği ile destek vermiştir. Tüm siyasi partiler, tüm meclis üyeleri destek vermiştir. Aynı arkadaşımız da buna destek olmuştur. Şehir dışında olması nedeniyle toplantıya katılamamasına rağmen kendi paylaşımında bunları ifade etmiştir. Şimdi bunları neden yok sayarak hedefe koyma anlayışını ortaya koyuyorsunuz. Günler sonra bunları konuşmak, gündem yaratma çabası ile bunları ortaya koymak, Çerkezköy’deki siyasete, birlik beraberliğe katkı sağlamaz. Milli birlik beraberliğe de katkı sağlamaz. Benim fikrimi düşüncemi merak edenlere sesleniyorum… Ne benim ne de arkadaşlarımın vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini hiç kimse sorgulamaya kalkmasın!”

ANDIMIZ YAZARININ İSMİNİN ÇERKEZKÖY’DE YAŞATILMASINA HAYIR DEDİLER

   “Bu açıklamayı bu soğuk havada burada yapmamızın bir ayrıca bir anlamı var” diyerek açıklamalarını sürdüren Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz ay Andımız yazarı Dr. Reşit Galip’in adını bir parka vermeyi teklif etmiştir. Ne diyor Andımız’da? Andımız Yazarı ne yazmıştı Andımız’da? Türküm, Doğruyum, Çalışkanım diye başlayan mısraların artık burada olmasının bir sebebi var. CHP’li tüm meclis üyesi arkadaşlarımız, Andımız Yazarı Dr. Reşit Galip’in adının bir parka verilmesine evet demiştir. Ancak bugün polemik yaratan arkadaşlarımız Andımız Yazarı Reşit Galip’in adının Çerkezköy’de yaşatılmasına hayır demişlerdir. Şimdi bu şekilde ayrı dünyaları Çerkezköy'de kamuoyunun gözüne sokarak bir siyaset elde etmek isteyenleri buraya davet ediyorum. Neden? Dr. Reşit Galip’in adının bir parkta yaşatılmasına hayır dendi. CHP’li Meclis Üyelerinin evet oyları ile kabul edildi. Ancak Kaymakamlık buna red verdi. Sonra ne oldu? Dr. Reşit Galip’in Andımız’ı Çerkezköy Belediyesi’nin alnına biz koymuş olduk. Dolayısıyla derdimiz birilerini ötelemek, birilerine ayrısın demek değil. Çerkezköy’de yaşıyoruz. Biz yerel siyasetçileriz. Bizim derdimiz, meclis üyelerimizin derdi Çerkezköy’de vatandaşa hizmet etmektir. Çerkezköy Belediye Meclisi’nin de görevi budur. Çerkezköy Belediye Meclisi, bundan sonraki yönetimlerinde bu pencereden yürümeye hassasiyet gösterecektir.     

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP