MART AYI MECLİS TOPLANTILARIMIZ TAMAMLANDI (05-03-2018)

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mart ayı Meclis toplantıları tamamlandı. Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılan Mart ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunda bir önceki Meclis toplantısında Komisyonlara gönderilen konular görüşülerek karara bağlandı

   Mart ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Çerkezköy Belediyesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerde yer alan 7 adet Belediye hissesinin satışının görüşülmesi ile başladı. Konu ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun görüşünün okunmasının ardından 7 adet hisse satışı oy birliği ile kabul edildikten sonra Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün Görev, Yetki ve Çalışma Yönetmeliği’nin tanzim edilmesi görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

VELİKÖY DÜĞÜN SALONU ÜCRETİ BELİRLENDİ

   Gündemin 3. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Veliköy Düğün Salonu’nun ücret tarifesinin belirlenmesi hakkında Tarife Komisyonu’nu raporu okunduktan sonra Nisan ayında hizmete girecek olan Veliköy Düğün Salonu’nun ücretinin Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri için 750 TL, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ise 1500 TL olması Belediye Meclisi tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

THK VE KIZILAY’IN KİRA SÜRELERİ UZATILDI

   Daha sonra Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi’nin kira süresinin uzatılması talebi ile Türkiye Kızılay Derneği Çerkezköy Şubesi’nin kira süresinin uzatılması talebi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu’nu raporları doğrultusunda iki kurumun da kirası aylık 105 TL olmak üzere 1 yıl oy çokluğu ile uzatıldı.

DİĞER GÜNDEM MADDELERİ KARARA BAĞLANDI

   Gündemin 6. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 23.02.2018 tarih 35 Sayılı plan notu ilavesi hakkındaki yazısı İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken,  Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Belediyemize ait 3 adet taşınmazın satışı hakkındaki yazısı Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile kabul edildi.

   Zabıta Müdürlüğü’nün Çerkezköy Belediyesi Pazar Yerleri Yönetmeliği’nde değişiklik yapılması hakkındaki yazısı Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, Meclis Üyelerinin yurtdışı seminerine katılması hakkındaki önergelerinin ise Haziran ayında toplanacak olan Meclis’te görüşülmesine karar verildi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP