Park ve Bahçeler Müdürlüğü

 

Gülşah DÖNMEZ

Görev

Park ve Bahçeler Müdürü

Telefon

(282) 726 50 19- 284   

GÖREVLERİ

Çerkezköy Belediyesi sınırları içerisinde bulunan imar planında park, mesire alanı, rekreasyon alanı, ağaçlandırma alanı, spor ve çocuk oyun alanı olarak ayrılan yerler, meydan, orta refüj, yaya yolları, kamusal alanlar, vb. ile kullanım ömrünü tamamlayan mevcut park ve yeşil alanların revize edilmesi için kent dokusuna uygun etüd, plan ve uygulama projelerini hazırlar, projesine uygun yapısal ve bitkisel imalatları gerçekleştirmek için gerekli işleri yapar ve yaptırır.

Mevcut parklarda yıllık periyodik bakım programı dahilinde; bitki dikimi, mevsimlik çiçek dikimi, çim biçimi, çim alan iyileştirme, çapalama, yabani ot temizliği, gübreleme, zararlılarla mücadele, sulama, gazel temizliği, çalı şekil budaması, ağaç budama ve kuru ağaç değişimi çalışmaları ile kamelya, bank, çöp kovası, pergola, barbekü, oyun grubu, fitness aletleri, kauçuk zemin vb. park donatı elemanlarının bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yürütür.

Vatandaşlarımızın çevre bilinci ve ağaç sevgisini geliştirmek için ağaç dikim etkinlikleri düzenler.

Vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri sorumluluk alanı dahilinde değerlendirir, imkanlar ve program dahilinde çözerek sonucu vatandaşa iletir. Diğer kamu kurumlarının sorumluluk alanlarındaki konularda ilgililerle iletişime geçer.

Kişi başına düşen aktif ve pasif yeşil alan miktarını sağlıklı ve uygar kent görünümü sağlayacak standartlar seviyesine ulaştırmak için projeler geliştirir.Makamca verilen benzeri görevleri yerine getirir.

                                                                                        

 

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ...

 

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP