KÜLTÜR MERKEZİ YARIN AÇILIYOR (13-03-2019)

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimize kazandırılan Kültür Merkezi’nin, yarın saat 14.30’da düzenlenecek açılış töreni ile hizmete açılacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköylülerin yıllardır özlemini duyduğu Kültür Merkezi, birçok sanatsal ve kültürel faaliyete ev sahipliği yapacak” dedi. 

   Yarın saat 14.30’da açılışı yapılacak olan Kültür Merkezi’nin yaklaşık 12 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kültür Merkezimiz içinde 735 kişilik konferans salonu, 238 kişilik tiyatro salonu ve fuayeleri ile 3 adet sinema salonu bulunacak. İdari birimler ve fuaye alanlarının yanı sıra 9 adet sanat atölyesi, teknik kütüphane, 3 adet plastik sanatlar sınıfı, 1 adet bilim eğitim sınıfı, 1 adet görsel sanatlar sınıfı ve 5 adet de derslik bulunuyor” ifadelerini kullandı.

27.6 MİLYON LİRALIK YATIRIM

   Yaklaşık 27.6 milyon lira maliyetli Kültür Merkezi’nin kentimiz için büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Başkanımız Akay, “Kültür Merkezimiz yarın itibari ile Çerkezköy halkına hizmet vermeye başlayacaktır. Kentimize değer katacak ve sosyal yaşamımızı daha da güçlendirecek olan, içerisinde tiyatrolarımızı, söyleşilerimizi, panellerimizi ve birçok etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz Kültür Merkezimiz şimdiden Çerkezköy’ümüze ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

   Böylesine büyük bir projeyi Çerkezköy’e kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür eden Başkanımız Vahap Akay, yarın saat 14.30’da gerçekleştirilecek olan Kültür Merkezi açılışına tüm Çerkezköylüleri davet etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP