KIZILPINAR JANDARMA KARAKOLU’NUN TEMELİ ATILDI (02-07-2020)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı Kızılpınar Jandarma Karakol Komutanlığı Binası’nın temel atma törenine katıldı.

   Kızılpınar Jandarma Karakol Komutanlığı Binası’nın temel atma törenine Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Alb. Osman Kılıç, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Serkan Yörükoğlu ve Çerkezköy Müftüsü İdris Çatmakaş ile askeri personel katıldı.

KIZILPINAR DAHA GÜVENLİ BİR YER OLACAK

   2 bin 719 metrekare arsa üzerine Jandarma Genel Komutanlığı İstihkam Taburu tarafından yapılacak olan Kızılpınar Jandarma Karakol Komutanlığı Binası, Bodrum + 2 kat şeklinde inşa edilecek. Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Kızılpınar, Tekirdağ’ın en kalabalık mahallesidir. Bugün temelini attığımız karakol ile beraber Kızılpınar Mahallesi çok daha da güvenli bir yer olacaktır” dedi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

   Kızılpınar Mahallemizin nüfusunun her geçen yıl daha da arttığına dikkat çeken Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Karakol binasının yeri konusunda yardımcı olan Çerkezköy Kaymakamımız A. Selami Abban'a ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, karakol binasının yapımında çalışacak olan arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

   Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından kurban kesimi ve Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı. Ardından dualar eşliğinde Kızılpınar Jandarma Karakol Komutanlığı Binası’nın temeli atıldı. Kızılpınar Jandarma Karakol Komutanlığı Binası’nın Eylül ayında tamamlanarak, hizmete açılması planlanıyor.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP