KENT PARK PROJESİ’NDE 1’İNCİ ETAP TAMAMLANIYOR (08-01-2018)

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimizde Adnan Kahveci Parkı’nda başlatılan Kent Park Projesi çalışmalarında sona gelindi. 

1’İNCİ ETAP TAMAMLANMAK ÜZERE

   Mayıs ayında start verilen Kent Park Projesi 1. Etap yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından yaklaşık 17 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanması ve Çerkezköy halkının hizmetine açılması planlanıyor. Adnan Kahveci Parkı’nda başlanan Kent Park Projesi kapsamında ilk etapta çevre ve alan temizliği yapıldı. Taban kazısının yapılmasının ardından alt dolgu malzemesi serildi. Su giderlerinin toplandığı alana drenaj kanalları döşendi. Su ve elektrik hatlarının kılavuz borularının döşendiği Adnan Kahveci Parkı, koşu yolu zemini hazırlanmasının ardından betonlama çalışmaları gerçekleştirildi.

106 BİN METREKARELİK ALANDA 2. ETAP ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

   Çim ekimi ve peyzaj çalışmaları öncesinde alanın toprak tesviyesi yapıldı. Yürüyüş yollarının bordür taşları ve parke taşları döşendi. Proje kapsamında alanda, kauçuk kaplama koşu yolları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı ve fitness alanı da oluşturuldu. Satış üniteleri, kafeterya, WC, kamelyalar ve oturma gruplarının da oluşturulması ile Kent Park Projesi’nin 1. Etap çalışmaları tamamlanmış olacak. Kent Park Projesi çerçevesinde Adnan Kahveci Parkı ile birlikte Atatürk Viyadüğü’nde aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek. 1. Etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından Atatürk Viyadüğü’nün diğer tarafında yaklaşık 106 bin metrekarelik alanda Kent Park Projesi 2. Etap çalışmalarına başlanacak.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP