KAVAK DERE 2. ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR (04-07-2018)

   Yıldırım Beyazıt Mahallemiz ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ni birbirinden ayıran Kavak Dere’de 2. Etap Islah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlk etap çalışmasının ardından Kava Dere’nin artık daha temiz ve kokusuz aktığına dikkat çeken Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İkinci etabın da tamamlanması ile Kava Dere temiz, berrak ve kokusuz akacak” dedi.

2. ETAP MALİYETİ 5 MİLYON 641 BİN TL

   Yaklaşık 1 kilometrelik Kavak Dere Islah Projesi’nin 2. Etabında Kavak Dere’nin taban genişliğinin 5 metre, tavan yüksekliğinin 3 metre olacağını ve betonarme U kanal şeklinde olacağını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Kavak Deresi 2. Kısım İnşaatı ve Çeşitli Dere Islahı Yapım İşleri’ adı altında 5 milyon 641 bin TL ile ihale edilen çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.

KAVA DERE ETRAFINDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPACAĞIZ

   Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kava Dere’nin etrafında Çerkezköy Belediyesi tarafından çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarının da yapılacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, hem Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerinin pis kokudan ve yaz aylarında sinekten kurtulacağını, hem de Kava Dere yürüyüş yolları, oturma alanları ile güzel ve modern bir hal alacağını ifade etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP