KARTALTEPE PİKNİK VE MESİRE ALANI’NDA 2. ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR (30-03-2017)

KARTALTEPE PİKNİK VE MESİRE ALANI’NDA 2. ETAP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çerkezköy Belediyesi’nin ilk etap çalışmalarının 2016 yılında tamamlandığı Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda 2’nci Etap çalışmalarına devam ediyor. Piknik ve Mesire Alanı’nda bulunan güreş sahasının bulunduğu alanda yeni bir tribünün de yapıldığı çalışmalar kapsamında, 1542 ada 11 parsel yanında da 11 bin metrekarelik yeni bir park alanı oluşturuluyor.

11 BİN 344 METREKARELİK ALANDA YENİ BİR PARK ALANI OLUŞTURULUYOR

Cumhuriyet Mahallemizde bulunan Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı 2. Etap çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Mevcut güreş sahamızda revizyon çalışması gerçekleştirilecek. Bu çerçevede güreş sahamıza yeni bir beton tribün kazandırdık. Burada bir de ahşap sahne yapılacak. Bununla birlikte 2. Etap çalışmaları kapsamında güreş sahamızın hemen karşısında bulunan yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda da büyük bir park alanı oluşturuyoruz. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri burada da çalışmalara başladı. Bu çerçevede yeni park alanımızda beton parke taş kaplama meydan ve bağlantı yolları yapılacak. Aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek. Park alanımızda oturma alanları, pergolalar, büfe ve yeni nesil oyun grupları da yer alacak. Yeni park alanımızda otomatik sulama sistemi de olacak” ifadelerini kullandı.

YAKLAŞIK 3 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILACAK

Tepe Piknik Alanı’nda 2’nci Etap çalışmaları kapsamındaki güreş sahasının revizyonu ve yeni park alanının oluşturulması ile ilgili ihalenin gerçekleştirildiğini kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Proje kapsamında yaklaşık 3 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. Çerkezköyümüze her türlü detayın ve güvenlik tedbirlerinin düşünüldüğü, Avrupa standartlarında modern bir park alanı kazandıracağız. Bu park alanımızda aynı anda yaklaşık bin çocuğumuz oyun oynayabilecek. Parkımızda ayrıca Türkiye’nin en yüksek (9,5 metre) ip tırmanma oyun grubu da bulunacak. Haziran ayına kadar çalışmaların tamamlanması planlanan yeni parkımızla sadece çocuklarımıza değil, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap eden bir alan kazandıracağız” açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP