KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ (27-11-2017)

   Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi işbirliği ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenen seminere, kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

   Kızılpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele etkinliğine Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı, Psikolog Mevsim Güliz Sezer ve sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Keklik konuşmacı olarak katıldı. Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin’in de hazır bulunduğu seminere, kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Seminerde kadınlara “Şiddetin Tanımı ve Türleri”, “Şiddet Döngüsü” ve “Şiddeti Önleme Mekanizmaları” konularında bilgiler verildi.  

ÜLKEMİZDE HER 10 KADINDAN 4’Ü ŞİDDETE MARUZ KALMAKTADIR

   Tüm dünyada her 25 Kasım’da kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin protesto edildiğini belirten Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin, “Yapılan araştırmalara göre, ülkemizde her 10 kadından 4’ü şiddete maruz kalmaktadır. Şüphesiz ki kadına yönelik şiddet yalnızca kadına değil aynı zamanda topluma zarar vermektedir. Ülkemizde insan haklarının, demokrasinin, eşitliğin ve hukukun üstünlüğünün sağlanabilmesi için kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin durdurulması gerekmektedir” dedi.

   Seminer sonunda anlamlı etkinliğe olan katkıları için Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı, Psikolog Mevsim Güliz Sezer ve sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Keklik’e teşekkür eden Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin, konuşmacılara çiçek takdim etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP