İNCİ’MİZİN ANNESİNDEN BAŞKANIMIZ AKAY’A ANLAMLI HEDİYE (05-12-2017)

   Çerkezköy’de yaşayan matematik öğretmeni Süreyya Ülkü Güler, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret ederek, dünyalar tatlısı Down Sendromlu kızı İnci’nin hikayesini anlattığı “Cennetin Bir İnci Günü” isimli kitabını hediye etti.

   Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kitabın adı çok güzel olmuş. Çerkezköy’ün İncisine yakışık bir isim olmuş” dedi ve kendisine hediye edilen imzalı kitap için Süreyya Ülkü Güler’e teşekkür etti. Down Sendromu konusunda toplum olarak bilinçlenmemiz gerektiğine vurgu yapan Başkanımız Akay, “İnsanlarımızın Down Sendromu hakkında hassasiyetini artırması gerekiyor” dedi. Başkanımız Akay, kitabın daha geniş kitlelere ulaştırılması adına önümüzdeki günlerde bir imza günü düzenlenebileceğini sözlerine ekledi.

   Kitabı yazmaktaki amacının Down Sendromlu çocukların eğitilebilir olduklarını herkese göstermek olduğunu belirten İnci’nin annesi Süreyya Ülkü Güler, “Bu konuda uzun süre blok yazıları yazdım. Bir gün bir yayın evi tarafından blok yazılarımın toplanıp kitaba dönüştürülmesi konusunda teklif aldım. Daha sonra kızım İnci’nin hikayesini anlatıp, insanların Down Sendromlu çocuklara karşı daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla bu teklifi kabul ettim” dedi. Süreyya Ülkü Güler, bu zamana kadar kendilerine verdiği desteklerden dolayı da Başkanımız Akay’a teşekkür ederek kendisine imzalı bir kitap hediye etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP