HES KODU UYGULAMASI BELEDİYEMİZDE BAŞLADI (16-10-2020)

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Korona Virüs Tedbirleri’ kapsamında başta kamu kurumlarına girişte uygulamaya alınan HES Kodu Sistemi Çerkezköy Belediyesi Hizmet Binası’nda başladı.

 

  Korona Virüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası tüm kamu kurum ve kuruluşlarında zorunlu hale getirilen HES Kodu Uygulaması Çerkezköy Belediyesi’nde de başladı. Vatandaşlarımız kişiye özel HES Kodu’nu e-devlet, SMS ve HES Mobil uygulaması aracılığı ile alabilirler.

  VİRÜS İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ

  Vatandaşlar Çerkezköy Belediyesi girişinde görevli personellere TC Kimlik numarasını ibraz ederek,  yeni kimlik kartına ve yeni ehliyete sahip vatandaşlar ise kimlik çipini okutup, ateşlerini ölçtürerek işlemlerini yaptıracaklar.

  HERKES DAHA GÜVENDE OLACAK

  HES Kodu uygulamasının bugün itibari ile Çerkezköy Belediyesi’nde uygulanmaya başlandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Korona Virüs Tedbirleri’ kapsamında biz de Belediyemizde HES Kodu okutarak Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızın takipte olup olmadığını (Karantina, izolasyon) tespit ediyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımız daha sağlıklı ve daha güvenli şekilde işlemlerini yapabilecek. Maske, mesafe ve hijyen kurallarımıza uyarak Korona Virüs ile mücadelemize devam ediyoruz” diye konuştu.

  KURAL VE TEDBİRLERE UYALIM

  HES Kodu alamayan vatandaşlarımıza Belediye görevlilerinin yardımcı olduğunu ve HES Kodu aldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, salgının hızla arttığı bu günlerde vatandaşlarımızın alınan önlem ve tedbirlere sıkı sıkıya uymalarını, maske, mesafe ve hijyen kurallarını ihmal etmemelerini istedi.

 

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP