HER ŞEY DAHA YEŞİL BİR ÇERKEZKÖY İÇİN (13-09-2018)

   Çerkezköy’ün daha yaşanılabilir ve daha yeşil bir kente dönüşmesi için son 4,5 yılda önemli çalışmalara imza atıldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “50 mevcut parkın revize edildiği kentimize, 50 adet yeni park ve 325 bin 151 metrekare yeşil alan kazandırdık” dedi.

İŞLETME MANTIĞINDAKİ PARKLARI REVİZE EDEREK HALKIMIZIN KULLANIMINA KAZANDIRDIK

   Kentimizin birçok noktasında yapılan parklar sayesinde vatandaşlarımızın ailece güzel vakit geçirebildikleri yaşam alanlarına kavuştuklarını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Eskiden ailelerin girmekten imtina ettiği, korktuğu karanlık mekanları yeniden düzenleyerek, Çerkezköy halkının nefes alabildiği alanlar haline getirdik. Kentimizde işletme mantığında olan parkları revize ederek halkımızın kullanımına kazandırdık” ifadelerini kullandı.

   Yıllardır harap halde olan, ailelerin giremediği, halkımızın yolunu kaybettiği Tepe Piknik Alanı’nın da yenileyerek ailelerin gelebileceği bir alan haline getirildiğini sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Tepe Piknik Alanımızda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yaptık. Ailelerimiz burada dilediğince mangal, piknik, spor yapabiliyor, çocuklarımız da 23 Nisan Çocuk Parkımızda oyun oynayabiliyor” açıklamalarında bulundu.

56 YENİ PARK YAPILDI

   Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından son 4,5 yılda 50 mevcut parkın revize edilerek vatandaşlarımızın kullanımına sunulduğunu kaydeden Başkanımız Akay, “Bunun dışında Naim Süleymanoğlu Parkı, Şehit Ömer Halisdemir Parkı, Huzur Sokak Parkı ve Bülent Ecevit Parkı gibi kentimizin dört bir yanında toplam 56 adet yeni park alanları oluşturduk. Ayrıca 325 bin 151 metrekare yeşil alan da Çerkezköy halkının hizmetine sunuldu” ifadelerini kulandı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP