HALK AKADEMİSİ KAYITLARI BAŞLIYOR (15-10-2021)

   Çerkezköy Belediyesi tarafından kurulan ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik 4 farklı branşta kursların verileceği Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi kayıtları 18 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

KURSLAR ÜCRETSİZ OLACAK

   Çerkezköy Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nin Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi olarak faaliyet vereceğini ve tadilat çalışmalarının tamamlandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “140 öğrenci kapasiteli olacak Halk Akademimizde 8. Sınıflar için takviye ve destek kurslarımız konusunda uzman eğitmenler tarafından ücretsiz verilecek” dedi.

KAYITLAR 18 EKİM’DE BAŞLIYOR

   Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nin 8. Sınıf öğrencilerine yönelik verilecek takviye ve destek kurslarına katılmak isteyen öğrenciler için kayıt tarihlerinin 18 Ekim Pazartesi günü itibari ile başlayacağını sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Tadilat çalışmalarımızı tamamladık. Toplamda 6 derslik, kütüphane ve bir adet de ders çalışma akıl ve zeka oyunları alanı olacak Halk Akademimizde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik takviye ve destek kursları branşında uzman öğretmenler tarafından verilecek” ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ ULAŞIM VE BESLENME DESTEĞİ VERİLECEK

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’ne kayıt yaptıran öğrencilerimize ücretsiz ulaşım ve beslenme desteği de sağlanacaktır. Meslek Tanıtım Rehberliği hizmetinin de verileceği öğrencilerimiz, kültürel faaliyetler, eğitim içi konferanslar, birebir etüt ve atölye çalışmalarından da faydalanabilecekler” diye konuştu.

EĞİTİMLERE EN KISA ZAMANDA BAŞLAMAYI HEDEFLİYORUZ

   Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi kayıtları için son başvuru tarihinin 25 Ekim Pazartesi günü olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kentimizde ikamet eden 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük branşlarında destek kursları vereceğimiz Halk Akademimizde eğitimlere en kısa zamanda başlamayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

   Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi kayıtları Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masalarına yapılacaktır. Kayıt için öğrencinin kimlik fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğrafı, öğrenci belgesi (e-devlet çıktısı) ve 7. Sınıfa dair öğrenci yılsonu not ortalaması (e-devlet) gösterir belge ile birlikte müracaat yapılmalıdır. Aday öğrencilerimizin kesin kayıtları, Halk Akademisi yönetmeliği kriterleri gözetilerek yapılacaktır. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 444 88 59 numaralı telefondan Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ni arayabilirler.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP