HALK AKADEMİSİ, ATAMIZA BAŞARI SÖZÜ VERDİ (18-11-2021)

  Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri, Belediyemiz tarafından düzenlenen Ankara gezisi kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başarı sözü verdiler. 

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri ile birlikte, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti. 

 BAŞKANIMIZ AKAY SÖZÜNÜ TUTTU

  Çerkezköy Belediyesi, Halk Akademisi bünyesinde eğitim-öğretim gören öğrenci kafilesi için Ankara gezisi düzenledi. Kafilede ayrıca, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın bu yıl konuk olduğu “Bizden Konuşalım, 23 Nisan” programında moderatörlük yapan Sare İpek, Salih Levend, Muhammet Buğra ve Esma Öykü de velileri ile birlikte kafilede yer aldı. Başkanımız Akay, böylece 23 Nisan programında küçük öğrencilere verdiği Anıtkabir ziyareti sözünü de tutmuş oldu. 


  İLK DURAK ANITKABİR

  Ankara gezisine katılan öğrencilerin büyük çoğunluğu, ilk kez Anıtkabir’i ziyaret edecek olmanın heyecanını yaşadı. 17 Kasım Çarşamba sabahı saat 07.30’de Ankara’ya ulaşan Çerkezköy Halk Akademisi kafilesini burada Belediye Başkanımız Vahap Akay karşıladı. Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine gelen Belediye Başkanımız Vahap Akay ve öğrenciler, daha sonra Anıtkabir’in içinde yer alan Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret etti. Öğrencilerimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda başarı sözü verirken; Belediye Başkanımız Vahap Akay da öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 

 MÜZELERİ GEZDİLER


  Anıtkabir ziyaretinin ardından öğle yemeği yiyen kafile, daha sonra Ankara Kalesi’ni, ardından da Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak anılan Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti. Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’nin Ankara gezisi, Cumhuriyet Müzesi olarak anılan İkinci Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyareti ile sona erdi. İkinci Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretinin ardından kafile Ankara’dan ayrıldı.


  ÖĞRENCİLERİMİZDEN ULU ÖNDERİMİZE SÖZ


  “Anıtkabir’de Atamızın huzuruna çıkmış olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduk” diyen Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi öğrencileri, “Atamıza, çok çalışıp başarılı olacağımıza dair söz verdik. Onun ilkeleri ışığında yürüyerek, bizlere emanet ettiği bu güzel vatana ve Cumhuriyete sahip çıkacağız” ifadelerini kullandılar. Öğrenciler, böylesine anlamlı bir gezi düzenleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay’a teşekkür ettiler.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP