‘GERİ DÖNÜŞÜM İYİ GELECEK’ MİNİKLER İÇİN SAHNELENECEK (16-05-2017)

   Belediyemiz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliği ile Çerkezköy Belediyesi Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi Salonu’nda yarın 10.00 ve 13.00 saatlerinde iki farklı seansta sahnelenecek olan “Geri Dönüşüm İyi Gelecek” adlı müzikli tiyatro oyunu ile ambalaj atıklarının geri kazanımının önemi anlatılacak.

ÇEVRE BİLİNCİ KÜÇÜK YAŞLARDA AŞILANMALI

   Çevre konusunda duyarlı olan Belediyemiz, çevre temizliği konusundaki çalışmalarına devam ediyor. İnsanlarda çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılanması gerektiğinin önemine dikkat çeken Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu düşünceden hareketle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı’nın da katkıları ile gerçekleştireceğimiz organizasyonda “Geri Dönüşüm İyi Gelecek” adlı müzikli tiyatro oyununu anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz için sahnelenecek. Oyunumuzun ilk seansı yarın saat 10.00’da, ikinci seansı da saat 13.00’da başlayacak” dedi.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİP HEM DE BİLİNÇLENECEK

   Kızılpınar İlkokulu ve Kızılpınar Atatürk İlkokulu’ndan iki seansta toplam 600 öğrenci için sahnelenecek olan oyunda, ÇEVKO tiyatro grubu oyuncuları Emir Ünver, Deniz Çeküç, Emsal Yeşilbingöl, Elif Küçükkoyuncu ve Mustafa Yalvaçlı rol alacak. Fulya Şirin’in yazıp yönettiği oyun ile gelecek kuşaklara daha temiz, daha sağlıklı daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmek adına öğrencilerin bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Atık ambalaj dönüşümü hakkında oynanan tiyatro oyunu ile öğrenciler hem eğlenecek, hem de çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlenecek. Çocuklara hangi çöplerin geri dönüşümü olacağının anlatılacağı oyunda çevre temizliği konusunda da duyarlı olunması gerektiği mesajı verilecek.

OYUNUN KONUSU

   Oyunda, çevreci kedi Çevki, Toprak ve Su çok iyi anlaşan, birbirlerinden ayrılmayan çevre dostu üç arkadaştır. Ateş ise yaramazlığıyla ünlü, çevreye ve doğaya zarar veren arkadaşsız ve huysuz bir çocuktur. Ateş’in sokaklarda yaşayan Kedi ile tanışıp yaramazlığın doruklarına çıkması çevresi için bardağı taşıran son damla olur. Çevki, Toprak ve Su bu bitirim ikiliye unutamayacakları bir ders vermeye karar verirler. Sonunda Ateş alışkanlıklarının çevre için ne büyük zarar olduğunu, neden kimsenin onun arkadaşı olmak istemediğini anlar. Çevki ve arkadaşları aralarına Ateş ve Kedi’yi de alarak mahallelerine geri dönerler.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP