GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADIK (19-09-2021)

  19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de düzenlenen törenle kutlandı.

  Çerkezköy Hükümet Konağı önünde saat 10.00’da başlayan 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programına Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  ATATÜRK ANITI’NA ÇELENKLER SUNULDU

   Kutlama programında ilk olarak Çerkezköy Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Çerkezköy Belediye Başkanlığı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Ardından kürsüye gelen Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru da günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaparak, şehit ailelerinin ve gazilerimizin herkes için birer kutsal emanet olduğunu ifade etti.

  Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru’nun konuşmasının ardından 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı Çerkezköy Polis Evi’nde gazilerimiz ve yakınları ile yapılan çay sohbeti ile sona erdi.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP