FESTİVALDE BULUŞUYORUZ (01-08-2019)

   Çerkezköylüler, 30 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında bu yıl 2’ncisini gerçekleştirilecek olan Kültür ve Sanat Festivali’nde buluşacak. Sünnet Şöleni, Bisiklet Şenliği, Uçurtma Şenliği ve birbirinden renkli etkinliklerin yer alacağı festival kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramı da ünlü sanatçı Mabel Matiz’in muhteşem konseri ile kutlanacak.  

FESTİVALİN İLK GÜNÜNDE MABEL MATİZ SAHNE ALACAK

   Çerkezköy Belediyesi 2. Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri 30 Ağustos Cuma günü Kent Park’ta 11:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan Tavla Turnuvası ile başlayacak. Yine Kent Park’ta 16:00 – 24:00 saatleri arasında Street Ball Turnuvası’nın yapılacağı etkinlikler; saat 20:30’da Belediye Meydanından Kent Park’a kadar gerçekleşecek olan Fener Alayı yürüyüşü ile devam edecek. Festivalin ilk günü, Fener Alayı yürüyüşünün ardından saat 21.30’da başlayacak olan ünlü sanatçı Mabel Matiz’in muhteşem konseri ile sona erecek. Kent Park’ta gerçekleşecek olan konserde ünlü sanatçı Mabel Matiz, seslendireceği birbirinden güzel şarkılarla Çerkezköylülere muhteşem bir gece yaşatacak. 

   Festivalin ikinci günü ise saat 13:00’da Kızılpınar, Bağlık ve Veliköy Mahalle Evlerimizde kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer alacağı serginin açılışı yapılacak. Saat 13:30’da Kent Park’ta vatandaşlarımız için piyano dinletisinin gerçekleştirileceği etkinliklerimiz Tavla ve Street Ball Turnuvaları ile devam edecek. Tavla ve Street Ball turnuvaları festivalin ikinci gününde de devam edecek.

FESTİVALİN 2. GÜNÜNDE KALBEN SAHNE ALACAK

   Çerkezköy Belediyesi 2. Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü etkinlikleri kapsamında Çerkezköy Belediyesi ve Özel Optimed Hastanesi işbirliği ile sünnet ettirilen çocuklarımız için Kent Park’ta saat 17:00’da Sünnet Şöleni düzenlenecek. Sünnet Şöleni kapsamında animasyon gösterileri ve maskotlarla eğlenceli anlar yaşayacak olan çocuklarımıza sünnet hediyeleri verilecek. Festivalin 2’nci günü etkinlikleri Kent Park’ta saat 21:30’da ünlü sanatçı Kalben’in muhteşem konseri ile sona erecek.  

BİSİKLET KORTEJİ SAAT 15:30’DA KENT PARK’TAN HAREKET EDECEK

   2. Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerimiz 1 Eylül Pazar Günü gerçekleştirilecek olan programlarla sona erecek. Festivalin 3’üncü gününde de Kızılpınar, Bağlık ve Veliköy Mahalle Evlerimizdeki kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler sergilenecek. Festival kapsamında geleneksel hale getirdiğimiz Bisiklet Şenliği’nin bu yıl 5’incisini; Uçurtma Şenliği’nin de bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştireceğiz. Bisiklet Şenliği’ne katılacak olan vatandaşlarımız saat 15:30’da Kent Park’tan Kuşbahçe Mevkii’ne hareket edecek.

FESTİVAL EMİRCAN İĞREK KONSERİ İLE SONA ERECEK

   Bisiklet Kortejinin Kuşbahçe Mevkii’ne ulaşmasının ardından saat 16:00’da Uçurtma Şenliği’nin startı verilecek. Uçurtma Şenliği’nde vatandaşlarımıza ücretsiz uçurtma dağıtılacak ve çeşitli ikramlarda bulunulacak. Çerkezköy Belediyesi 2. Kültür ve Sanat Festivali 1 Eylül Pazar günü Kent Park’ta saat 21:30’daki Emircan İğrek konseri ile sona erecek.

 

 

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP