FATİH CADDESİ VE MAKASÇI SOKAK ASFALTLANDI (10-10-2017)

   Belediyemiz tarafından ilki Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta, ikincisi ise Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak’ta hayata geçirilen Örnek Sokak Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Proje çerçevesinde altyapı ve kaldırım çalışmalarının tamamlandığı GOP Mahallesi Fatih Caddesi ve Makasçı Sokak da sıcak asfalt ile kaplandı.

YOL GENİŞLİĞİ 12 METRE

   Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Özcan Sokak’ta ve Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak’ta Örnek Sokak Projesi çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Ekiplerimiz daha sonra Fatih Caddesi’nde ve Makasçı Sokak’ta Örnek Sokak çalışmalarını sürdürdü. Fatih Caddemizde kaldırım yapım ve aydınlatma çalışmalarımızı tamamladık. Burada yolumuzun genişliği 12 metre, kaldırımlarımızın genişliği de 7 metre oldu. Sıcak asfalt çalışmasıyla birlikte Fatih Caddemizdeki Örnek Sokak faaliyetlerimizi de tamamlamış olduk” dedi.

İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

   Proje kapsamında Makasçı Sokak’ta 100 metre içme suyu hattının yenilendiğini belirten Başkanımız Vahap Akay, “Ekiplerimiz bu sokağımıza 100 metre yağmursuyu hattı çekti. Akabinde kaldırım düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. TREDAŞ burada yeraltına yeni bir hat çekti. Bisiklet yolunun da yapıldığı sokağımızda aydınlatma çalışmalarımızı da tamamladık. Makasçı Sokak’ta yol genişliği 5 metre, kaldırımlar ise 7’şer metre genişliğinde düzenlendi. Sıcak asfalt çalışmasıyla birlikte Fatih Caddemizdeki Örnek Sokak faaliyetlerimizi de tamamlamış olduk” ifadelerini kullandı. 

ÇALIŞMALAR İNAN SOKAK’TA DEVAM EDİYOR

   Örnek Sokak Projesi çalışmalarının İnan Sokak’ta sürdüğünü dile getiren Başkanımız Vahap Akay, “Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallemize bağlı İnan Sokak’ta kazı çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz burada öncelikle 260 metre içme suyu hattını yeniledi ve 260 metre yağmursuyu hattı çekti. Bisiklet yolu ile kaldırım düzenleme ve aydınlatma çalışmaları devam ediyor. İnan Sokak’ta da yol genişliğimiz 5 metre, kaldırımlarımız da 7’şer metre olacak. Örnek sokak çalışmalarımız Canbazlar Sokak’ta devam edecek” diye konuştu.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP