ÇOCUK ŞENLİĞİMİZE KATILACAK YAVRULARIMIZ KENTİMİZE GELDİLER (21-04-2017)

 Çerkezköy Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Çerkezköy 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında farklı şehirlerden ve yurtdışından çok sayıda öğrenci grubu kentimize geldi. Öğrenciler, sorumlu öğretmenleri ile birlikte İlçe Kaymakamımız A. Selami Abban ve Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

İLK ZİYARET KAYMAKAM ATİLLA SELAMİ ABBAN’A

   Çerkezköy 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında farklı şehirlerden ve yurtdışından kentimize gelen öğrenci grupları, öncelikle Belediye Başkan Yardımcımız Enver Bayram ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin ile birlikte saat 11.00’da İlçe Kaymakamımız A. Selami Abban’ı makamında ziyaret etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırım Cumhuriyeti, Arnavutluk, Van, Ankara ve Gaziantep’ten gelen öğrenci grupları Kaymakam Abban’a çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam A. Selami Abban, “Kentimize Böylesine anlamlı ve geniş kapsamlı bir organizasyona imza attıkları için başta Belediye Başkanımız Vahap Akay olmak üzere emeği geçen tüm Çerkezköy Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

DOLU DOLU BİR PROGRAM HAZIRLADIK

   Kaymakamlık Binası önünde hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından öğrenciler saat 11.30’da da Belediye Başkanımız Vahap Akay’a ziyarette bulundu. Öğrencileri Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde karşılayan Belediye Başkanımız Vahap Akay, tüm öğrenci ve sorumlu öğretmenlerle tek tek tokalaştı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği’mizin bu yıl 2’ncisini düzenliyoruz. Bu yıl çok daha geniş kapsamlı ve dolu dolu bir program hazırladık. Bu vesile ile yurtdışından ve farklı şehirlerden öğrencilerimizi ağırlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.  

KUTLAMALAR YARIN BAŞLIYOR

   Çerkezköy 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği programı hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İki gün sürecek olan şenliğimiz, yarın 12.00-18.30 saatleri arasında Kızılpınar ve Veliköy Mahallelerimizde çeşitli etkinlikle eşliğinde kutlanmaya başlanacak. 23 Nisan Pazar günü saat 13.00’da kortej yürüyüşümüz ile ilçe merkezimizde kutlamalarımız devam edecek. Vatan Size Minnettardır Anıtı’ndan başlayacak olan kortej yürüyüşümüz, etkinliklerin gerçekleştirileceği Kapalı Pazar Yeri yanındaki alanda sona erecek. Bu vesile ile tüm Çerkezköylü hemşerilerimizi 23 Nisan Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kutlamalarına ve kortej yürüyüşümüze davet ediyoruz” açıklamalarında bulundu.   

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

   Belediye Başkanımız Vahap Akay konuşmasının sonunda yurtiçinden ve yurtdışından öğrenci gruplarını kentimize gönderen tüm yetkililere teşekkür etti. Ziyarette Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırım Cumhuriyeti, Arnavutluk, Van, Ankara ve Gaziantep’ten gelen öğrenci grupları Belediye Başkanımız Vahap Akay’a çeşitli yöresel hediyeler takdim etti. Öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, hediyeler için de tüm öğrenci gruplarına teşekkür etti. Ziyaret sonunda Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP