ÇERKEZKÖYLÜLER AY IŞIĞINDA SİNEMA KEYFİ YAŞAYACAK (12-07-2019)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Ay Işığında Sinema Geceleri’ sloganı ile ücretsiz düzenlenecek olan programlara tüm Çerkezköy halkını davet etti.  

   Çerkezköylüler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ay Işığında Sinema Geceleri’ sloganı ile düzenleyeceği programda Türk sinemasının son dönemde en fazla ilgi gören filmlerini birlikte izleyebilecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin ‘Ay Işığında Sinema Geceleri’ programı, 16 Temmuz’da başlayacak ve 21 Ağustos’a kadar 11 ilçedeki farklı mekânlarda devam edecek. Tüm film gösterimleri ücretsiz olacak.

BİZİM İÇİN ŞAMPİYON

   Ay Işığında Sinema Gecelerinde gösterimi yapılacak filmlerden biri, vizyona girdiği sene büyük ses getiren ‘Şampiyon’ filmi olacak. Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ı konu ediniyor. Şampiyon filminin gösterimi 17 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00’da yapılacak.

   Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş, 1996 yılında unutulmaz bir başarıya imza atarak o seneki Gazi Koşusu’nu birinci olarak tamamlarlar. Halis Karataş ile Begüm Atman’ın destansı aşkını da anlatan Şampiyon filmini yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Senaryosunu Ahmet Katıksız ve Serkan Yörük’ün kaleme aldığı filmde Halis Karataş’a Ekin Koç, Begüm Atman’a Farah Zeynep Abdullah ve Bold Pilot’un sahibi Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’a ise Fikret Kuşkan hayat veriyor.

HEDEFİM SENSİN

   Ay Işığında Sinema Gecelerinde gösterimi yapılacak bir diğer film ise usta komedyen Ata Demirer’in imzasını taşıyan Hedefim Sensin olacak. Hedefim Sensin filminin gösterimi ise 24 Temmuz Çarşamba günü yapılacak.

   Yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü’nün oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise; Demet Akbağ, Erkan Can ve Gonca Vuslateri gibi isimler var. Hedefim Sensin filminde geçimini çiğ köfte satarak kazanan Zekeriya Taştan’ın başına aldığı dert sonrasında İstanbul’dan Gökçeada’ya gidişi ve burada yaşadığı komik olaylar konu ediniyor.

YOL ARKADAŞIM 2

   Program kapsamında Tekirdağlı vatandaşlarla buluşacak son film ise; Oğuzhan Koç ile İbrahim Büyükak’ın başrollerini paylaştığı ve bir devam filmi olan Yol Arkadaşım 2 filmi olacak. Yol Arkadaşım 2 filminin gösterimi ise 31 Temmuz Çarşamba günü yapılacak.

   Onur ve Şeref adında birbirine zıt iki karakterdeki arkadaşın maceralarına tanık olunan filmin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP