ÇERKEZKÖY’E 130 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM (04-09-2018)

    Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin kentimizde devam eden ve yapmayı planladığı projelerinin görüşüldüğü toplantıda, 130 milyon TL maliyetli Çerkezköy İçme Suyu Hattı Yenileme Projesi’nin hazır olduğu ifade edildi.

   Çerkezköy Belediyesi Meclis Salonu’nda Belediye Başkanımız Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarının katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Büyükşehir Belediyesinin kentimiz genelinde devam eden ve yapılması planlanan projeler görüşüldü. Çerkezköy Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa ile Büyükşehir Belediyesi daire başkanları katıldı.

  KENT PARK 2. ETAP DEVAM EDİYOR

   Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Park 2. Etap çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ekiplerimiz Namık Kemal Bulvarı kaldırım düzenleme çalışmalarına da başladı” dedi.

   10 BİN 180 METRE DEMİRLİ BETON YOL YAPILDI

   Kızılpınar Mahallesi’nde bugüne kadar 10 bin 180 metre demirli beton yol yapımının tamamlandığını kaydeden Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil ise, “İhale kapsamında 600 metrelik demirli beton yol çalışmamız kaldı. Bunu da en kısa sürede tamamlayacağız. Ayrıca 16 bin metrekare kaldırım yapımımız da tamamlandı. 2 bin 200 metrekarelik kaldırım işimiz kaldı” dedi. 

   KAVAK DERE 2. ETAP ISLAH ÇALIŞMALARINDA DA SONA GELİNDİ

   TESKİ’nin Kızılpınar Mahallesi’nde 83 kilometre altyapı çalışmasını tamamladığını belirten TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, “Bu ay sonu itibari ile Kızılpınar Mahallemizde tüm altyapı çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Bununla birlikte Kavak Dere 2. Etap Islah çalışmalarında da sona yaklaştık. Korkuluk imalatı çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

   ÇERKEZKÖY’ÜN EN ÖNELİ SORUNU OLAN İÇME SUYU

   TESKİ olarak Çerkezköy İlçesi Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon ve İçme Suyu İnşaatı yapım işi ihalesini yaptıklarını sözlerine ekleyen Şafak Başa, “Çerkezköy’ün en öneli sorunu olan içme suyu projesi de hazır. Bunun için de İller Bankası’na kredi talebinde bulunduk. Kredi onaylanır onaylanmaz çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

  130 MİLYON TL’LİK YATIRIM

   Çerkezköy içme suyu hattının yüzde 50’sinin asbest boru olduğuna dikkat çeken Başa, “Bu proje yaklaşık 130 milyon TL’lik bir projedir. Proje kapsamında Çerkezköy’de 240 kilometrelik içme suyu hattını yenileyeceğiz. Biri 30 bin metreküp kapasiteli olmak üzere 4 adet su deposu yapacağız. İçme suyu hattında akıllı vana sistemini uygulayacağız. Böylelikle herhangi bir sokaktaki patlak için tüm mahallenin suyunun kesilmesine gerek kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP