ÇERKEZKÖY’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ (15-07-2017)

   Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından planlanan kanlı 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi kentimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

   Saat 20.00’da Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlarımız, Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Belediye Başkanımız Vahap Akay, siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile birlikte Çerkezköy Şehitliği’ne yürüdü. Şehitlerimiz için yapılan duaların ardından vatandaşlarımız tekrar Cumhuriyet Meydanı’na yürüdüler.

HATİM DUASI YAPILDI

   Cumhuriyet Meydanı’ndaki program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim okunması ve İlçe Müftüsü Vehbi Bardakçı’nın hatim duasının ardından Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban’ın konuşmasının ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çeşitli etkinlikler ile devam etti.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP