ÇERKEZKÖY RENKLENİYOR (06-07-2017)

   Tek Yön Uygulamasına başlanan Atatürk Caddesi üzerindeki elektrik ve telefon panoları Belediyemizce hazırlanan proje çerçevesinde sanatçılardan oluşan özel bir ekip tarafından doğa ve manzara resimleriyle süsleniyor.

DOĞA VE MANZARA RESİMLERİ ÇİZİYORLAR

   Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanan proje ile Atatürk Caddemiz renkleniyor. Sanatçı kimliğiyle tanınan Sevim Bozkurt, emekli resim öğretmeni Aynur Ode ve Trakya Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ekip, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan panolara su bazlı akrilik boya kullanarak doğa ve manzara resimleri çiziyor.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURUYORLARDI

   Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Maalesef kentimizin muhtelif noktalarında bulunan elektrik ve telefon panoları, üzerlerine bilinçsizce yapıştırılan afiş ve el ilanları yüzünden adeta görsel bir kirliliğe neden oluyor. Bu durumu ortadan kaldırmak ve caddemize güzel bir görünüm katmak amacıyla böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Daha önce görüntü kirliliği oluşturan bu panolar, şimdi ise güzel bir görünüme kavuştu” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARIMIZ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

   Yapılan çalışmaların vatandaşlar tarafından beğenildiğini ve takdirle karşılandığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu vesile ile doğa ve sanat dostu kişilikleri ile tanınan Sevim Bozkurt ve Aynur Ode ile üniversite öğrencilerimize de projeye olan katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu. Belediye Başkanımız Vahap Akay, Atatürk Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasının ardından kentimizin diğer noktalarındaki panolarda da benzer çalışmaların gerçekleştirileceğini kaydetti. Vatandaşlarımızdan yapılan çalışmalara sahip çıkılmasını isteyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, panolara izinsiz el ilanı yana afiş asanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını belirtti.  

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP