ÇERKEZKÖY MODERN PAZAR YERİ’NE KAVUŞUYOR (05-10-2017)

   Belediyemiz tarafından yapımına başlanan Modern Pazar Yeri Projesi kapsamında mevcut Kapalı Pazar Yeri’nde söküm çalışmaları tamamlandı. 5 milyon 919 bin TL’lik yatırım kapsamında temel çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

KIZILPINAR MAHALLEMİZE DE KAPALI PAZAR YERİ KAZANDIRACAĞIZ

   Modern Kapalı Pazar Yeri’nin yapımı için mevcut Pazar Yeri’nde söküm çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, mevcut Pazar Yerimizden sökülen malzemelerle daha önce Kızılpınar Mahallemizde hazırladığımız alanda Kapalı Pazar Yeri oluşturacak. Bu sayede hem şehrimize modern bir Pazar Yeri inşa etmiş olacağız, hem de Kızılpınar Mahallemize yeni bir Kapalı Pazar Yeri kazandıracağız” dedi. 

9 BİN 520 METREKARE KAPALI ALANA SAHİP OLACAK

   Yeni Kapalı Pazar Yeri Projesi kapsamında söküm çalışmalarının tamamlanmasının ardından hafriyat çalışmalarının da sona erdiğini sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Proje kapsamında şu anda kalıplar çakılıyor ve temel demirleri bağlanıyor. Temel çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 5 milyon 919 bin TL ihale bedelli Modern Pazar Yeri Binamız 9 bin 520 metrekare kapalı alana sahip olacak. Kapalı Pazar Yeri Alanı’nda, 174 metrekare teras ve toplam 200 araçlık da kapalı ve açık otopark alanı bulunacak. Tek kat tasarlanan Pazar Yeri Binamızın yüksekliği ise 12 metre olacak. 4 adet giriş-çıkış ve 7 adet de yangın çıkışının bulunacağı binamız, engelli vatandaşlarımızın ulaşımına da uyumlu olacak. Binamızın batı cephesinde ise 8 adet balıkçı dükkânı tasarlandı” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP