ÇERKEZKÖY ENDÜSTRİYEL FUARI 2018 DÜZENLENEN TÖREN İLE AÇILDI (10-10-2018)

   Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği ile organize edilen ve 3 gün sürecek olan Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2018, saat 11.00’da Çerkezköy Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. Törende konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, sanayi kenti Çerkezköy’ün, yeni Pazar yerinde çok daha büyük fuarlara ev sahipliği yapacağını kaydetti.  

   Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2018 açılış programına Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın anı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, İlçe Kaymakamımız A. Selami Abban, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, STK temsilcileri ile çok sayıda iş adamı ve vatandaş katıldı.    

FUARA 50 FİRMA KATILDI

   Programın açılış konuşmasını yapan Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, “Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte organize ettiğimiz Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2018’e 50 firmamız katıldı. Fuarın başta Çerkezköy olmak üzere tüm bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca fuarımızı Kapalı Pazar Yeri’nde yapma imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Vahap Akay’a da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

SANAYİLEŞME HER GEÇEN GÜN KARTOPU GİBİ BÜYÜDÜ

   Çerkezköy’ün geçmiş yıllarda başlayan sanayileşme hareketi ile gerek sanayi, gerekse ticari alanda hızla büyüyerek Türkiye’de öne çıkan kentlerin içerisinde yer aldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Sınırları içerisinde yer alan 3 sanayi bölgesi ile sanayi kuruluşları ile bir sanayi kenti olan Çerkezköy’ümüzün, 2018 yılına gelene kadar sanayileşme alanında attığı adımlarında çok büyük emekler var. 1974 yılında başlayan ve sanayileşmenin önünü açan değerli Belediye Başkanımız Hikmet Uğraş’ın, sanayileşmenin kentimizde var oluşunun önünü açması ile başlayan süreç her geçen gün kartopu şeklinde büyüdü. Bugün Çerkezköy’ü Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri haline getirdi” diye konuştu.

SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRİYORUZ

   “Biz bugün sanayisi ile gurur duyduğumuz, sanayi ve işçi kenti Çerkezköy’de hep beraber sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Başkanımız Akay, “Bu noktaya gelişte özellikle Türkiye’ye örnek ve model olan Çerkezköy OSB ile gurur duyuyoruz. Buna eş değer olarak Veliköy OSB, Yalıboyu OSB ile bu güç birlikteliğini oluşturan ve Çerkezköy’deki sanayileşmeyi Türkiye’de önemli noktalara taşıyan tüm sanayi kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

ALMAMIZ GEREKEN KATMA DEĞERİ ALAMIYORUZ

   Çerkezköy ve Tekirdağ’ın alması gereken katma değeri, sanayi kuruluşlarının merkezlerinin şehir dışında olması nedeniyle alamadığına vurgu yapan Başkanımız Vahap Akay, “Maalesef sanayilerimiz, iş gücünü buradan sağlıyor fakat bağlı oldukları Vergi Dairelerinin şehir sınırları dışında olması nedeni ile almamız gereken katma değeri alamıyoruz. Bizim bu şirketlerimizin Vergi Dairelerinin İstanbul veya başka büyük şehirlerde olması nedeniyle katma değerini Tekirdağ’ımızda kullanamama eksikliğimiz var. Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve bizler yerel yöneticiler olarak bu yasal düzenlemenin yapılmasını, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Yasası’nın bu çerçevede düzenlenerek, buradaki sanayi kuruluşlarımızın katma değerinin bu topraklara yatırım olarak dönüşmesinin önünün açılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DAHA BÜYÜK FUARLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ

   Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’nın geçmişten bugüne düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Geçmişten bugüne bu fuarın düzenlenmesinde emek veren ve bu sene daha da gelişerek, büyüyerek düzenlenmesine destek olan Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Süleyman Kozuva ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkür ediyorum. Çerkezköy’ümüz inşallah önümüzdeki yıllarda Organize Sanayi Bölgelerimiz ile beraber, Ticaret ve Sanayi Odamız ile beraber, yerel yönetimlerimiz ile beraber kentimize yakışır, daha da büyük fuarlara ev sahipliği yaparız” diye konuştu.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

   Belediye Başkanımız Vahap Akay konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Geçen yıl ki bir başlangıçtı. Bu yıl Ticaret ve Sanayi Odamız bizleri daha güzel bir fuar ile buluşturuyor. İnşallah önümüzdeki yıllar ve süreçte Çerkezköy’deki bütün kurum ve kuruluşlarla, OSB’lerle, Ticaret ve Sanayi Odaları ile, Yerel Yönetimler ile el ele, kol kola, omuz omuza Çerkezköy’ün birlikteliğini, sanayi kimliğini Türkiye’ye model olacak bir şekilde sunacağız. Esnafımızı, sanayicimizi bir araya getireceğiz. Bir kere daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygı ile hepinizi selamlıyorum.”

BÖLGEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

   Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın konuşmasının ardından program Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın konuşması ile devam etti. Çerkezköy’ün çok önemli bir fuara ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Vali Mehmet Ceylan, “Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2018’in tüm bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca daha önce kapalı spor salonunda zor şartlarda yapılan fuarın, bu yıl yeni pazar yerinde daha güzel ve rahat bir ortamda yapılmasına imkan sağlayan Belediye Başkanımız Vahap Akay’a da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ

   Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Çerkezköy Endüstriyel Fuarı 2018’in açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra fuara katılan firmalara birer teşekkür plaketi takdim edildi. Belediye Başkanımız Vahap Akay ve protokol üyeleri daha sonra fuara katılan firmaların stantlarını gezerek, ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP