ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ AŞURE DAĞITTI (09-09-2019)

   Çerkezköy Belediyesi tarafından Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Günü dolayısı ile her yıl olduğu gibi bu yıl da aşure ikramı yapıldı. Belediye Meydanı’ndaki aşure dağıtımını Belediye Başkanımız Vahap Akay ile Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün birlikte yaptı

   AŞURE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

   Öğle namazı çıkışı camilerde, Cem Evlerinde, kamu kurum ve kuruluşları ile Belediye Meydanın’da vatandaşlara aşure ikram edilirken, Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizin daha çok pekişeceği bir ay olması temennisinde bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Muharrem ayı dolayısı ile her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. Muharrem ayının 10. günü nedeniyle yaptırdığımız aşureleri ilçemiz genelinde bulunan camilerde öğle namazı çıkışında, Cem Evlerinde ve Cumhuriyet Meydanı’nda dağıttık. Ayrıca ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile Çerkezköy K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na da aşure dağıttık” dedi.

  ÖNEMLİ VE HÜZÜNLÜ BİR YERİ VAR

   Muharrem ayının İslam tarihinde önemli ve hüzünlü bir yeri olduğunu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka önemi de Kerbela olayıdır. Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da Aşure Günü’ne denk gelmiş, bu günü vicdan sızlatıcı, ıstırap dolu bir gün haline dönüştürmüştür” dedi.

   BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

   “Bu gün ortak paydada buluşma günüdür” diyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, ülkemizin ve milletimizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini de belirterek, “Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Belediye olarak milli günlerde olduğu gibi, dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP