ÇERKEZKÖY BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTILARI TAMAMLANDI (05-03-2021)

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mart ayı Belediye Meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilirken, bir önceki toplantıda Komisyonlara gönderilen konular görüşülerek, karara bağlandı.

   Mart ayı Meclis toplantısı 2. oturumunun açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Vahap Akay, dün Tatvan’da meydana gelen helikopter kazası sonucu 11 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu hatırlatarak, “Maalesef talihsiz kaza sonucu şehitlerimiz var. Helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk Milletinin başı sağ olsun” dedi.

   Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın açılış konuşmasının ardından şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra bir önceki toplantıda Komisyonlara gönderilen gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

   Belediye Meclisi’nin Mart ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Fen İşleri Müdürlüğü’nün 25.09.2020 gün ve 82 sayılı müzekkeresinin ekindeki Kent Estetik Kurulu Komisyon Kurul kararlarından 4 numaralı karar Belediye Meclisi’nin 01.02.2021 gün ve 03 sayılı Meclis toplantısında görüşülmüş olup, bu konuyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonunun çalışmalara devam edilmesine oy birliği ile karar verildiğinden bu konunun yeniden Belediye Meclisi’nde görüşülmesinin müzakeresi ile başladı. Bu gündem maddesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun ‘Çalışmaların devam etmesi’ yönündeki tavsiye kararının okunmasının ardından söz konusu gündem maddesi ile ilgili çalışmaların devam etmesine oy birliği ile karar verildi.

   Ardından gündemin ikinci maddesinde yer alan ve bir önceki toplantıda Tarife Komisyonu’na havale edilen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 22.02.2021 gün ve 04 sayılı Atık Taşıma ve Kabul Belgesi ücreti hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, Katı Atık Taşıma ve Kabul Belgesi’nin 120 TL olmasına oy birliği ile karar verildi.

   Gündemin 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 22.02.2021 gün ve 12 sayılı 4 adet Belediye hissesi hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, 4 adet hisse satışının 3 tanesi oy birliği ile 1 tanesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. Yine bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 24.02.2021 tarih ve 13 sayılı 4 adet Belediye hissesi devri hakkındaki müzekkeresi de görüşülerek, 4 adet hissenin devri oy birliği ile kabul edildi.

   Meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 25.02.2021 gün ve 10 sayılı şirket hakkındaki müzekkeresi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultuşundu şirket sermayesinin 1milyon 500 bin TL olması ve Genel Kurul için Belediye Başkanımız Vahap Akay’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildikten sonra Meclis toplantısı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.02.2021 gün ve 21 sayılı plan değişikliği talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Mart ayı Meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP