ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 102. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIK VE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK (20-03-2017)

   18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli anma ve kutlama programları düzenlendi. 
Bugün ilk olarak Çerkezköy Şehitliği’nde düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcılarımız İmdat Özgör,Enver Bayram ve protokol üyeleri katıldı.

   Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ile birlikte Şehitliğe çelenk koyan ve saygı duruşunda bulanan Belediye Başkanımız Vahap Akay, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte Çerkezköy Şehitliği’nde bulunan mezarlara karanfil bıraktı ve şehitlerimiz için dua etti. Belediye Başkanımız Vahap Akay Çerkezköy Şehitliği’ndeki programda şehitlerimizin yakınları ile sohbet etti.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

   Çerkezköy Şehitliği’nde düzenlenen törenin ardından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Kuran-ı Kerim okunması ve günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşma ile devam etti. Programda daha sonra 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Kompozisyon, Şiir ve Resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Belediye Başkanımız Vahap Akay tarafından verildi.

ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI

   Ödül töreninin ardından Çanakkale Zaferi’ni anlatan video gösterisi izlettirildikten sonra öğrenciler tarafından tiyatro gösterisi ve oratoryo gösterisi sahnelendi. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında hazırlanan etkinlikler, oratoryo gösterisinin ardından sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP