CAMİLER DEZENFEKTE EDİLDİ (25-02-2020)

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre tamamen toplu ibadete ara verilen camilerin tekrar 5 vakit ibadete açılması nedeni ile kentimiz genelindeki tüm camiler Çerkezköy Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

  Camilerin sosyal mesafe ve maske şartı ile tekrar 5 vakit ibadete açılması nedeni ile kentimiz genelindeki tüm camilerin Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından dezenfekte edildiğini ve ilaçlandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Camilerimiz 16 Mart 2020 tarihinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında cemaatle birlikte toplu ibadetlere kapatılmıştı. Ardından Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, 29 Mayıs Cuma gününden itibaren belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceği kararı alındığı ifade edilmişti. Önceki gün ise 5 vakit namazın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymak koşulu ile cemaat ile camilerde kılınacağı açıklanmıştı.

İÇLERİ VE BAHÇELERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

  Yapılan açıklamaların ardından Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından kentimiz genelinde bulunan tüm camilerin içleri ve bahçeleri dezenfekte edilerek, ilaçlandı. Vatandaşlarımız hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak ibadetlerini camilerde yapabilirler. Pandemi sürecinde camilerimizin dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını periyodik aralıklarla gerçekleştirmiştik. Yeni dönemde de periyodik olarak ilaçlama ve dezenfekte çalışmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP