ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİLER (03-08-2017)

   Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay yanlarına Çerkezköy Belediye Meclis Üyelerini alarak ilçemizde devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi yatırımlarını yerinde incelediler

   İlk incelemeyi yapımı devam eden Çerkezköy Belediyesi Veliköy Mahallesi Kapalı Düğün Salonu ve Mahalle Evi’nde yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay ve Belediye Meclis Üyeleri, inşaatı gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Veliköy Kapalı Düğün Salonu ve Mahalle Evi inşaatının Eylül ayı içerisinde tamamlanacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, binanın 500 kişilik düğün salonu ve Veliköy Mahalle Evi olarak hizmet vereceğini belirtti.

ÇORLU DERESİ’NE ATIK BIRAKILMAYACAK

   Veliköy Kapalı Düğün Salonu ve Mahalle Evi inşaatının ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Belediye Başkanımız Vahap Akay ve Belediye Meclis Üyelerimizden oluşan heyet TESKİ tarafından yaptırılan Veliköy’deki Arıtma ve Kolektör Hattı çalışmalarını inceledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, Çerkezköy'ün bütün kanalizasyon hattının bu sisteme bağlanacağını belirterek, ilçedeki pis kokunun bu hat sayesinde ortadan kalkacağını söyledi. Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay ise, TESKİ’nin Çerkezköy’deki en büyük yatırımlarından biri olan bu hattın toplam maliyeti 60 milyon lirayı bulduğunu belirerek, “Çerkezköy’ün bütün kanalizasyonu ve atık suları burada toplanıp, arıtılacak. Arıtmaya Çerkezköy’ün kanalizasyon ve atık sularının bağlanmasına çok az bir süre kaldı. 500-600 metrelik bir hattın yapılması ile bağlantı sağlanacak. Bağlantının sağlanması ile artık Çorlu Deresi’ne atık bırakılmayacak” ifadelerini kullandı.

ÇERKEZKÖY KÜLTÜR MERKEZİ HAFRİYAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

   Daha sonra Kızılpınar Mahallemizde devam eden altyapı ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyen heyet, Kızılpınar’daki çalışmaların yılsonuna kadar toparlanacağını ve büyük oranda altyapı ve üst yapının bitirileceğini belirtti. Kızılpınar Mahallemizde bulunan Çerkezköy Belediyesi Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde incelemelerde bulunan heyet, ardından Gümrük Binası yanında yapımına başlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Kültür Merkezi hafriyat çalışmalarını yerinde inceledi. Kültür Merkezi ihalesinin yaklaşık 23 milyon TL bedel ile ihale edildiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından yaklaşık 1 ay gibi kısa bir sürede temelinin atılacağını belirtti. Başkanımız Akay, “kültür Merkezi projesi tamamlandığı zaman Çerkezköy’de kültür ve sanat alanında önemli bir boşluk doldurulacak. Kültür Merkezi içerisinde 735 kişilik bir Konferans Salonu da olacak” dedi.

Kültür Merkezi inşaatının ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde hafriyat çalışmalarına başlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaat çalışmalarını gezen heyet, ardından Çerkezköy Belediyesi Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK ÇOCUK PARKI

   Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yaklaşık 2 yıldır çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, yaklaşık 17 dekarlık alanda yapılan çalışmaların ardından piknik ve mesire alanının modern bir görünüme kavuştuğunu, bu sene yapılan Trakya’nın en büyük çocuk parkı olan 23 Nisan Çocuk Parkı ile çalışmaların daha güzel bir noktaya geldiğini ifade etti.

   Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yanında bulunan alanı da Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiralamak için çalışmaların sürdüğünü belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, piknik ve mesire alanının içerisinde bulunan Güreş Alanı’nı ‘Konser ve Etkinlik Alanı’ olarak da değerlendirmek için çalışmaların tamamlandığını belirterek, bu seneki Toplu Sünnet ve Nikah Şöleni’nin 20 Ağustos’ta burada yapılacağını söyledi.

GÜREŞ SALONUMUZ ULUSLARARASI STANDARTLARDA

   Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’ndaki çalışmaların gezilmesinin ardından Heyetin bir sonraki durağı ise İstasyon Mahallesi’nde devam eden çalışmalar oldu. 29 Ekim Spor Kompleksi içerisinde yapılan Güreş Salonu’nda açıklama yapan Belediye Başkanımız Vahap Akay “Uluslararası standartlara sahip salonumuzu açtık. Artık sporcularımız antrenmanlarını burada yapabiliyorlar. Ayrıca Çerkezköy Belediyesi Güreş Takımımızı oluşturuyoruz” dedi. Yapımı devam eden futbol sahası ile ilgili olarak da konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay “Sahamızda çalışmalar sürüyor. Sahanın iki tarafına toplam 950 kişilik olacak şekilde tribün yapacağız. Sahamız 1. Amatör Küme maçlarına yetişecek” diye konuştu.

KENT PARK PROJESİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

   Futbol Sahası çalışmalarının ardından Çerkezköy Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezen Heyet, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi civarında yapımı tamamlanan bağlantı yolu çalışmalarını yerinde inceledi. Daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kent Park Projesi’ni yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, iki etap halinde yapılan çalışmaların 1 Ağustos 2018 tarihinde tamamlanacağını ve Adnan Kahveci Parkı’ndan Pazar Yeri’ne kadar yaklaşık 80 bin metrekarelik alanın proje içerisinde yapılacağını belirtti.

ÇERKEZKÖY’E YAKIŞIR BİR PAZAR YERİ OLACAK

   Kent Park çalışmalarının ardından Altıyol Kavşağı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Heyet daha sonra yeni Pazar Yeri çalışmalarını inceledi. Yeni Pazar Yeri’nin çalışmalarına başlandığını ve 7 ay gibi bir sürede yaklaşık 6 milyon TL’lik bir yatırım ile Çerkezköy’ün modern bir Pazar Yeri’ne kavuşacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Mevcut Pazar yerinin bir kısmının söküm çalışmaları devam ediyor. Projenin tamamlanması ile Çerkezköy’e yakışır bir Pazar yerini kentimize kazandırmış olacağız” dedi. Başkanımız Akay daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Kumlu Geçit Emlak Konutları civarında yapılacak olan park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

KUMLUGEÇİT’TE YENİ BİR PARK KAZANDIRILIYOR

   Yaklaşık 14 dönümlük alanda bir yeşil alan ve park düzenleme çalışmalarının yapılacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, 1 milyon 100 bin TL’lik yatırım ile yapılacak çalışmaların 3-4 ay gibi bir sürede tamamlanacağını kaydetti. Kumlu Geçit Emlak konutları önünden Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’na geçen heyet, burada tamamlanma noktasına gelen çalışmaları inceledikten sonra Kavak Dere ıslah çalışmalarını inceleyen heyet ardından Bağlık Mahallesi’ne geçerek Huzur Sokak’ta yapımına başlanan 8.5 dönümlük park ve yeşil alan çalışmaları ile Bağlık Mahallesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen Bağlık Mahallesi Taziye Evi ve yeşil alan düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP