BU YOLU HEP BİRLİKTE YÜRÜYORUZ (03-12-2019)

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi üyeleri ve aileleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

   Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile kentimizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza kahvaltı programı düzenlendi. Çerkezköy Belediyesi’nin katkıları ile organize edilen kahvaltı programına Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz farkındalık yaratma adına tekerlekli sandalye sürerek, katılırlarken kahvaltı programının açılış konuşmasını Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar yaptı.

BELEDİYEMİZE VE BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

   Kahvaltı programına katılım gösteren herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar, “Biz bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlamıyoruz. 3 Aralık günü aslında bir kutlama değil, farkındalık yaratmak. O yüzden benim ağzımdan 3 Aralık Dünya Engelliler Gününüz kutlu olsun diye bir cümle çıkmayacak. Eksiklerinizin, noksanlıklarınızın farkındayız. Sizin yanınızda olduğumuzu hep beraber belirtmek istedik. İyi ki geldiniz, iyi ki sizleri tanıdım, iyi ki bu yolu hep birlikte yürüyoruz. Hepinize afiyet olsun. Ayrıca kahvaltı organizasyonumuzun finansmanı tamamen Belediyemize ve Belediye Başkanımıza aittir. Hepiniz adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi

SİZLER İLE BİR ARADA OLMAK BİZİM İÇİN KIYMETLİ

   Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar’ın ardından kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bugün 3 Aralık dünya Engelliler Günü. Bugün engelli vatandaşlarımızın, abilerimizin, kardeşlerimizin, büyüklerimizin yaşam şartlarını, durumlarını bir kere daha görmek, bir kere daha bu durumun farkında olmak adına bir aradayız. Böylesine güzel bir günde sizlerle buluştuğumuz için çok mutluyum. Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Hanıma bizi sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bir arada olmak, beraber olmak, dertlerimizi, sıkıntılarımızı zaman zaman da olsa aynı sofrada buluşarak paylaşmak bizim için kıymetli. O yüzden bir kere daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygıyla hepinizi selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

FARKINDALIK YARATALIM İSTEDİK

   Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın ardından konuşan Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban da 3 Aralık tarihinin Birleşmiş Milletlere göre 3 Aralık Dünya Engelliler günü olduğunu belirterek, bugün yoğun programlarının olduğunu, kahvaltının ardından bir başka programa katılacaklarını ifade etti. Kaymakam Abban, kahvaltı organizasyonu için Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar ve Yönetim Kurulu ile finansmanını sağlayan Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

ENGELLİLERE ANLAYIŞLI DAVRANMALIYIZ

   Devletin son yıllarda engellerin durumlarını iyileştirme adına yasa ve mevzuatlar yaptığını kaydeden Kaymakam Abban,  “Bizler de elimizden geldiğince engelli vatandaşlarımıza karşı anlayışlı olmaya, yardımcı olmaya gayret ediyoruz ve çalışıyoruz. Kapımız her zaman sizlere açık. Sadece Kaymakamlık değil, diğer tüm birimlerimizin de kapıları açık ve sizlere her zaman yardımcı olacaklar. Bunu bilmenizi istiyorum. Ayrıca sağlıklı her vatandaşımızın da gelecekte engelli olma potansiyelini taşıdığını herkesin bilmesini istiyorum. Engellilere acımak değil, anlayışlı yaklaşılması gerektiğine inanıyorum. Hepinize afiyet olsun, sevgi ve saygı ile sizleri selamlıyorum” diye konuştu.

   Kahvaltı programının ardından Belediye Başkanımız Vahap Akay, protokol üyeleri ile birlikte Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla organize edilen programa katıldı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP