BERBER VE KUAFÖRLER DEZENFEKTE EDİLİYOR (07-04-2020)

  İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile Korona Virüs tedbirleri kapsamında Mart ayının ikinci yarısında kapatılan ve 11 Mayıs Pazartesi günü yeniden açılacak olan kentimiz genelindeki berber, kuaför ve güzellik salonları Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü Ekipleri tarafından ilaçlanarak, dezenfekte ediliyor.

  Korona Virüs tedbirleri kapsamında Mart ayının ikinci yarısında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile kapatılan berber, kuaför ve güzellik merkezleri 11 Mayıs Salı günü 09.00-21.00 saatleri arasında tekrar açılıyor.

  211 İŞLETME DEZENFEKTE EDİLECEK

  Berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin Pazartesi günü tekrar açılacak olması nedeni ile Çerkezköy genelinde bulunan 211 işletme, Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü Ekipleri tarafından ilaçlanarak, dezenfekte ediliyor.

Kentimiz genelindeki berber, kuaför ve güzellik salonlarının 11 Mayıs Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda yeniden hizmet vermeye başlayacağını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Yaklaşık 1.5 aydır kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonlarının Pazartesi günü açılacak olması nedeni ile Ekiplerimiz tarafından ilaçlama ve dezenfekte işlemleri yapılıyor. Bugün başlayan çalışmalarımızı 11 Mayıs’a kadar tamamlamayı ve kentimiz genelindeki berber, kuaför ve güzellik merkezi adı altında halkımıza hizmet veren tüm işletmelerimizi ziyaret ederek, ilaçlamayı ve dezenfekte etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

  211 İŞLETME ZİYARET EDİLECEK

  İlaçlama yapılmadan önce işletme sahiplerinin aranarak, bilgi verildiğini ve iş yerlerinin açılmasının sağlandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “İş yeri açıldıktan sonra ekiplerimiz tarafından ilaçlanması ve dezenfekten işlemi yapılıyor. Pazartesi gününe kadar bu sektörde hizmet veren kayıtlı 211 işletmemizi ziyaret ederek, hepsinin ilaçlamasını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP