BELEDİYEMİZ PERSONELİNE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ANLATILDI (09-01-2020)

   Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve TEMA Vakfı Çerkezköy Temsilciliği işbirliğinde Belediye personeline yönelik “İklim Değişikliği” semineri verildi.

   Çerkezköy Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde TEMA Vakfı Çerkezköy Sorumlusu Nilüfer Ceylan değişen hava durumundan, aşırı iklim olaylarından, atmosferdeki sera gazı etkisinden, iklim değişikliğinin doğaya ve insana yaptığı etkilerden ve yaşam tarzımızın iklim değişikliğini nasıl tetiklediğinden bahsetti.

   Nilüfer Ceylan, “Sompo Sigorta desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile TEMA Vakfı’nın sahada uyguladığı  “Yerküreye Saygı: İklimi Koru” projesi, yerküredeki yaşamın devamlılığını ciddi boyutta tehdit eden küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda önce toplumsal, sonra bireysel düzeyde farkındalık yaratacak 360 derecelik uzun soluklu bir kurumsal sosyal sorumluluk projesidir. Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı iş birliğiyle çocukların hava olayları ve iklimlerin oluşumu konularında bilgilenmeleri ve gençlerin sürdürülebilir yaşam bilinci kazanmaları için okullarda eğitim programları uygulanmaktadır” dedi.

   Ceylan konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlçemizde Atatürk İlkokulu,Recep Arif Gabralı  ve İnci Narin İlkokulları pilot  okullar olarak projeye kabul edilmiştir. Ayrıca TEMA Vakfı toplumun her kesiminde küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye'nin farklı illerinde söyleşiler, stant çalışmaları ve belgesel gösterimleri düzenlemektedir.”

   Ayrıca sunumun sonunda Kokota Umut Adacığı isimli belgesel gösterildi. Seminerde daha sonra Çerkezköy Belediyesi Çevre Mühendisi Mehmet Furkan Tülün tarafından iklim değişikliğinin sebebi olan su ayak izi ve karbon ayak izi konularında belediyemiz personeline bilgi verildi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP