BELEDİYE BÜTÇESİ 166 MİLYON 137 BİN TL OLDU (06-10-2017)

   Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ekim ayı Meclis Toplantısı’nın 2. Oturumu Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda yapılan toplantı ile gerçekleştirilirken, Belediye Meclisi Çerkezköy Belediyesi’nin 2018 Yılı Mali Bütçesi’ni 166 milyon 137 bin 166 TL olarak belirledi

   Açılış ve yoklama ile başlayan Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ekim ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Performans Programı hakkındaki müzakeresi görüşülerek, oy çokluğu ile kabul edildi.

   Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Performans Programı’nın kabul edilmesinin ardından yine bir önceki toplantıda Tarife Komisyonu’na havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 Mali yılında uhdelerinde resmi görev bulunmayanlara verilecek ücretinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

GELİR TARİFESİ KABUL EDİLDİ

   Yine bir önceki Meclis oturumunda Tarife Komisyonu’na havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 Mali yılında Zabıta personelinin fazla çalışma mesai ücretinin tespiti ile ilgili müzekkeresinin görüşülerek, oy birliği ile kabul edilmesinin ardından yine Tarife Komisyonu’na gönderilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 Mali yılı Gelir Tarifesi’nin düzenlenmesi hakkındaki müzakeresi de Belediye Meclisi tarafından oy çokluğu ile kabul edildi. Kabul edilen yeni tarifeye göre 2018 yılında geçerli olmak üzere bazı gelir kalemleri hariç Belediye hizmetlerinde artış yapıldı.

2018 YILI BÜTÇESİ BELİRLENDİ

   2018 Mali Yılı Gelir Tarifesi’nin kabul edilmesinin ardından bir önceki oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2018 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi hakkındaki müzekkeresi görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye Meclisimiz tarafından kabul edilen Çerkezköy Belediyesi’nin 2018 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi 166 milyon 137 bin 166 TL oldu.

HİSSE SATIŞLARI KABUL EDİLDİ

   Çerkezköy Belediyesi’nin 2018 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi’nin kabul edilmesinin ardından bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilen Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki 5 adet Belediye hissesinin satışının müzakeresi oy birliği ile kabul edildikten sonra heyelan bölgelerinde yapılacak yapılarda gerekli önlemlerin alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün müzekkeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda söz konusu alanlarda detaylı bir jeolojik etüt çalışması yapıldıktan sonra Meclis gündemine alınmasına oy birliği ile karar verildi.

KARATE FEDERASYONU’NUN TALEBİ OY ÇOKLUĞU İLEA KABUL EDİLDİ

   Türkiye Karate Federasyonu’nun Çerkezköy’de yapılacak olan Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası hakkındaki yazısını görüşen Belediye Meclisi, Karate Federasyonu’na organizasyonun yapılması için 70 bin TL yatırılmasını oy çokluğu ile kabul ederken, oylamada AKP Grubu çekimser oy kullandı. 

   Belediye Meclisi’nin Ekim ayı Meclis toplantısı Bütçe İçi Aktarma yapılması konusunun görüşülüp, oy birliği ile kabul edilmesinin ardından sona erdi.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP