BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAHAP AKAY İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISINA KATILDI (12-07-2017)

   Tekirdağ Valiliği’nce her 3 ayda bir düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katılan Belediye Başkanımız Vahap Akay, kentimizde yapılması planlanan Devlet yatırımlarının bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

TOPLANTIYA TEKİRDAĞ VALİSİ MEHMET CEYLAN BAŞKANLIK ETTİ

   Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan başkanlığında Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na, Çerkezköy’ü temsilen İlçe Kaymakamımız A. Selami Abban, Belediye Başkanımız Vahap Akay ve Belediye Başkan Yardımcımız Kemal Gümüş katıldı. Kamu Kurum Kuruluşları yetkililerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunduğu toplantıda, kurumların 11 ilçede tamamlanan, devam eden ve yapılması planlanan projeleri hakkında sunumlar yapıldı.

ÇORLU DERESİ’NİN ISLAH EDİLMESİ GEREKİYOR

   Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün sunumu sırasında söz alan Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çorlu Deresi Islahı projesinin hangi aşamada olduğunu sordu. Çerkezköy’deki dere taşkınları sorunun çözümü için Çorlu Deresi’nin ıslah edilmesi gerekiyor. Konuyu Orman ve Su İşleri Bakanımız ile de görüştüm. Kendileri Bölge Müdürlüğünüz ile irtibata geçeceğini söyledi” diye konuştu. Konunun Çerkezköy için önemine dikkat çeken Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çorlu Deresi’nin ıslah çalışmaları kamulaştırma engeline takılıyordu. Büyükşehir Belediyemiz kamulaştırma maliyetini üstlendi. Çerkezköy olarak Çorlu Deresi’ndeki ıslah çalışmalarının en kısa sürede tamamlanmasını istiyoruz” dedi.  

TEM OTOYOLU KAVŞAĞI PROJESİ ONAYLANDI

   Karayolları Bölge Müdürlüğü sunumu sırasında da konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Cengiz Topel Caddemiz ile TEM Otoyolu Bağlantı Kavşağı yapım işi ile ilgili bir projeniz ne aşamada?” diye sordu. Karayolları yetkililerinden “Büyükşehir Belediyesi’nin burayla ilgili kamulaştırma sorunu var” cevabı üzerine tekrar söz alan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Burayla ilgili bir kamulaştırma sorunu yok. Hazırlanan proje onaylandı. Çalışmalara başlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.  

VELİKÖY’E YAPILAN MENFEZDEN KIZILPINAR’A İSTİYORUZ

   Aşırı yağışlarda Kızılpınar Mahallesi 2. Işıklar Mevkii’nde Karayolları sorumluluğunda olan alanda taşkınların meydana geldiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kurumunuzun Veliköy Mahallemizde yaptığı menfez çalışmasının bir benzerini de Kızılpınar Mahallemizde gerçekleştirmesini istiyoruz” dedi. Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilisi de Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın talepleri ile en kısa sürede ilgileneceklerinin sözünü verdi.        

ELEKTRİK HATLARININ YERALTINA ALINMASINI İSTİYORUZ

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, Devlet Demir Yolları Bölge Müdürlüğü yetkililerine de BSH Kavşağı bölgesinde yapılması planlanan üstgeçit projesinin ne aşamada olduğunu sordu. TREDAŞ’ın il genelinde yaptığı yatırımları konu alan sunumu sonrasında konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Kızılpınar Mahallemizde elektrik hatlarının yeraltına alınmasını bekliyoruz. İlçe merkezimizde de kaldırımların ortasında bulunan trafo ve elektrik direklerinin deplase edilmesini istiyoruz. Taleplerimizle ilgili yazılarımızı yazdık” dedi.

KAVAKDERE VE AMBARDERE ATIK SU KOLEKTÖR HATTI PROJELERİ HAZIR

   Toplantı TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa’nın sunumu ile sona erdi. Çerkezköy Kanalizasyon ve Kolektör Hattı İnşaatı yapım çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Şafak Başa, “İhale bedeli 23 milyon 331 bin 342 Lira olan işin bugüne kadar yüzde 30’luk kısmı tamamlandı. Ayrıca Çerkezköy Kavakdere ve Ambardere Atık Su Kolektör Hattı işinin de proje çalışmaları tamamlandı. İhale hazırlıkları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP