BAŞKANIMIZ AKAY’DAN PERSONEL A.Ş. ÇALIŞANLARINA YENİ YIL MÜJDESİ (31-12-2020)

   Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. çalışanları ile bir araya gelen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş.’de asgari ücreti, yol ve yemek ile birlikte 3 bin 550 TL olarak belirledik. Bu ücrete ikramiyeler ve sosyal haklar da ilave edilecektir” dedi.

KÖTÜ BİR YILI GERİDE BIRAKIYORUZ

   Çerkezköy Belediyesi’nin bir kısım çalışanı şu anda burada. Hala mesaisinin başında, nöbetinin başında olan çalışma arkadaşlarımız var. Onlara da buradan bugünkü duygularımızı sizlerin vasıtasıyla aktarmak için buradayız. 2020 yılı hepimizin bildiği gibi tüm dünya için, ülkemiz için, Çerkezköy’ümüz için zorlu bir yıldı. Zor şartlarda bir yıl geçirdik. En önemli konumuzun sağlık olduğunun farkına vardığımız kötü bir yılı geride bırakıyoruz. Bu kapsamda sağlık çalışanlarımıza şükran borcumuz var. Onlara sevgilerimizi saygılarımızı gönderiyoruz. Ancak, yine 2020 yılında her türlü sağlık ve zor şartlara rağmen, vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışan Belediye çalışanlarımızı da unutmamak gerekiyor. Bu vesile ile bu zor dönemde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ, ALIN TERİNİZİN KARŞILIĞINI ZAMANINDA ÖDEMEK OLDU

   Son 7 yılda önceliklerinin, çalışanların maaşlarının şartlar ne olursa olsun zamanında ödenmesi konusu olduğunu kaydeden Başkanımız Vahap Akay, “İlk işimiz hak edilen alın terinin karşılığı olan maaşların zamanında ödenmesini bir görev bildik. Verilebilecek hakları, yasaların el verdiği şekilde vermeye gayret ettik. Verilebilecek hakları bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HEPİMİZ ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ’NİN BİRER TEMSİLCİSİYİZ

   Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla ‘Emek en yüce değerdir’ diyerek, emeğin hakkını teslim etmenin de boynumuzun borcu olduğuna inanıyoruz. Burada çalışan herkes, görevleri başında olan tüm çalışma arkadaşlarımız Çerkezköy Belediyesi’ni temsil ediyor. Sevgi ve saygı çerçevesinde çalışmak bizim en önemli görev anlayışlarımızdan biridir. İşçisi, memuru, sözleşmelisi hepimiz Çerkezköy Belediyesi’nin birer temsilcisiyiz. Bu belediyede hizmet eden herkesin, Çerkezköy Belediyesi’nin tüm yatırımlarında hakkı vardır. Yapılan her güzel iş sizlerin eseridir. Biz buna inanıyoruz. Bu çerçeveden bakarak yasaların el verdiği şekilde elimizden geldiğince bu hakları koruma mücadelesi içinde olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EN DÜŞÜK ÇIPLAK MAAŞ 3 BİN 209 TL OLACAK

   Yeni bir yıla girdiğimizi sözlerine ekleyen Başkanımız Akay, “Bu yeni yılda tüm çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah 2021 yılı, sağlıkla, huzurla, mutlulukla, sevdiklerimizle yan yana olacağımız, birbirimize uzaktan selam vermeyeceğimiz, sımsıkı sarılacağımız bir yıl olsun. Geçtiğimiz hafta biliyorsunuz asgari ücret açıklandı. Biz 2021 yılı Ocak ayı itibari ile Çerkezköy Belediyesi’ndeki en düşük çıplak maaşı 3 bin 209 TL olarak belirledik. Kafa karışıklığı olmasın. 3 bin 209 TL en düşük net maaş olacak. Yol ve yemek ile en düşük maaş 3 bin 550 TL olacak. Bunun üzerine sosyal haklar ve pirimler de ilave olacak. Biz birbirimizi biliyor ve birbirimize inanıyoruz. Hepimizin amacı bu topraklara hizmet etmektir. 2021 yılına bu sorumluluk ve inançla giriyoruz” dedi. Başkanımız Akay, tüm Çerkezköy Belediyesi çalışanlarına sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıl dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Çerkezköy Belediye Başkanlığı

Telefon : 0282 726 50 19 Faks : 0282 726 80 59 E-Posta : baskanlik@cerkezkoy.bel.tr

Her hakkı saklıdır 2018

Web Tasarım: OZCGRUP